Psi

Yorkie Australian Shepherd Mix je smíšený plemenný pes, který je výsledkem chovu australského ovčáka a Yorkie. To je někdy označováno jako australský Yorkshire teriér. Australský ovčák je jedním z nejsladších a nejhezčích psů a také jedním z nejchytřejších psů, jaké kdy najdete. Yorkie je zjevně mnohem menší plemeno psa a má také velmi odlišnou osobnost. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako australský ovčák nebo Yorkie? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste si mohli prohlédnout obrázky, videa a dozvědět se více o krásné směsi australských ovčáků.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si pořídili štěně Yorkie Australian Shepherd Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Yorkie Australian Shepherd Mix.Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.
mix čivava/krysí teriér

Zde je několik obrázků Yorkie Australian Shepherd Mix - australský yorkšírský teriér
Yorkie Australian Shepherd Mix - historie australského yorkshirského teriéra

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají.Podepište prosím naše peticezastavit štěňata.Historie australského ovčáka:

Australský ovčák má poměrně vágní minulost a rodovou linii. Z tohoto důvodu je název trochu zavádějící. Aussie se ve skutečnosti před svým současným názvem volal následující - španělský ovčák, pastýřský pes, bob-ocas, nový mexický ovčák, kalifornský ovčák a australský ovčák. Existuje spousta lidí, kteří si myslí, že toto plemeno pochází z BaskickaŠpanělskokde je používali pastýři. Předpokládá se, že tito pastýři emigrovali na západní pobřeží Spojených států přes Austrálii a přivedli s sebou své psy. Ačkoli počátky nejsou zcela dohodnuté, existuje shoda, že se tento vývoj vyvinul v západní části Severní Ameriky v 19. a na počátku 20. století. Jedna z teorií, kde dostali své jméno, je, že byli pojmenováni pro dovezené ovce, které hnali.

Australský ovčák není tak ovlivněn nadmořskou výškou jako ostatní pastevecká plemena, takže se stal známým a milovaným pastevcem ovcí ve Skalistých horách. Původními chovateli byli farmáři v Boulderu v Coloradu, kteří poté začali prodávat a distribuovat psy po celém Západě.Když se psi jako tento používali hlavně jako pracovní zásoby,ovčácimnohem více se zajímaly o pracovní schopnosti psů než o jejich vzhled. Výsledkem bylo, že v průběhu času pastýři křížili psy, o nichž se domnívali, že jim přinesou lepší pracovníky pro dané klima a krajinu. Krajina hrála velkou roli v tom, jak vypadali psi, na východě USA,přízemnía povětrnostní podmínky byly podobné jako v Evropě. V Evropě pochází většina těchto plemen, takže tam existující plemena a jejich potomci fungovaly dobře.

Bylo však zapotřebí různých psůAmerický západ, protože podmínky se od Východu hodně lišily. Španělská stáda ovcí, známá jakoChurrabyly zavedeny pro jídlo. Pastýři přivezli španělské psy, kteří se osvědčili ve své práci na divokém a nebezpečném území. Tito psi byli vysoce ceněni pro svou schopnost stáda a ochrany před predátory na otevřeném výběhu.Selektivní chovpo mnoho generací se zaměřoval na aspekty psa, které mu umožnily fungovat jako efektivní chovatel na americkém západě. Muselo to zvládnout drsné počasí; mít spoustu rychlosti, atletiky, energie a vytrvalosti; a být inteligentní, flexibilní a nezávislí; zatímco zůstal poslušný.

Yorkie historie:

Jorkšírský teriér (nazývaný také „Yorkie“) vznikl v roceYorkshire(a sousedníLancashire). Toto je okres v severní Anglii.[V polovině 19. století přišli dělníci ze Skotska do Yorkshire hledat práci a přinesli s sebou několik různých odrůd malých teriérů. Chov yorkšírského teriéra „v zásadě dosáhli lidé - většinou dělníci v továrnách na bavlnu a vlnu - v krajích Yorkshire a Lancashire.“ Původně byli chováni k lovu malých zvířat, jako jsou krysy. V počátcích plemene bylo přijato a obdivováno jako yorkšírský teriér téměř cokoli ve tvaru teriéra s dlouhou srstí s modrou barvou na těle a plavá nebo stříbrně zbarvená hlava a nohy, s ocasem ukotveným a ušima upraveným. '. Ale na konci 60. let 20. století se jmenoval oblíbený výstavní pes Yorkshire teriér paisleyského typuHuddersfield Ben, kterou vlastnila žena žijící v Yorkshire, Mary Ann Foster, byla viděna na výstavách po celé Velké Británii a definovala typ plemene pro Yorkshire teriér. To vše pochází z Wikipedie. - https://en.wikipedia.org/wiki/Yorkshire_Terrier#History


Skvělá videa Yorkie Australian Shepherd Mix - štěňata australského Yorkshire teriéra


Yorkie Australian Shepherd Mix - australský yorkšírský teriér, velikost a hmotnost

Australský ovčák

Výška: 18 - 23 palců na rameni

Hmotnost: 35 - 75 lb.

Životnost: 13-15 let


Yorkie

Výška: 8-9 palců u ramene

australský shepard německý shepard mix

Hmotnost: 4 - 6 lb.

Životnost: 12 - 15 letYorkie Australian Shepherd Mix - osobnost australského yorkshirského teriéra

Stejně jako všechny hybridy se musíte podívat na rodiče, aby si dobře přečetli, jak se pravděpodobně budou chovat. Aussie je jedním z nejsladších psů, se kterými se kdy setkáte, a Yorkie může být pro malého chlapce trochu divočejší. To by mělo být velmi přátelským, rodinně orientovaným psem. Pokud to bude po Yorkie, může to být alfa se silnou osobností a potřebuje silného majitele se zkušenostmi, který se může stát vůdcem smečky. I když jsou malí, mohou to být malí kluci. Jen proto, že jsou malé, ještě neznamená, že nechtějí mít na starosti. Měli by dobře vycházet s jinými zvířaty, pokud jsou také vystaveni a správně socializováni. Jsou poněkud schopni nezávislosti nebo sami, když je dům hlučný nebo plný. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše láskyplná a užít si s vámi spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože mu nebude dobře. Chce být s smečkou.


Yorkie Australian Shepherd Mix - australský yorkšírský teriér zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Smíšený s australským ovčákem může být náchylnýalergie, kožní problémy a problémy se zuby

krysí teriér smíchaný s čivavou

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.Yorkie Australian Shepherd Mix - péče o australský yorkšírský teriér

Jaké jsou požadavky na péči?

Bude to snáze upravitelný pes. Opravdu záleží na tom, kterému rodičovskému psovi trvá, jak dlouho je srst atd. Australský ovčák se chová více než Yorkie, což je mnohem méně chovatel. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu, ale netlačte na ni příliš silně, protože Yorkie nebude potřebovat tolik cvičení jako Aussie. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes.

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Unavený pes je dobrý pes.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o extrémně inteligentního psa, který se bude snadno trénovat, může však být extrémně tvrdohlavý. Bude potřebovat silného a pevného psovoda, který je konzistentní a nedovolí, aby ho tento pes využil. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.Yorkie Australian Shepherd Mix - krmení australského yorkshirského teriéra

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Prodám štěňata dobermanských pudlů

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek pomeranian

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky