Psi

Pes Shug je středně velké plemeno vyvinuté křížením německého ovčáka a mopslíka. Když vezmeme oba své rodiče, pokud jde o jeho fyzické vlastnosti, Shug má podsaditý, baculatý vzhled spolu s hlubokým, širokým hrudníkem a krátkým čenichovým čenichem stejně jako Pug. Jeho uši mohou být vztyčené jako německý ovčák nebo disketa jako u Puga. Jeho ocas se také nápadně podobá Pugovi a pohodlně se mu kroutí na zádech.

čokoládová laboratoř německá doga mix

Obrázky Shug DogRychlé informace

Kabát Krátký, rovný nebo dokonce drátovitý (jako německý ovčák)
Barva Opálená, hnědá, černá, krémová
Typ Kříženec
Skupina Návrhář
Životnost/ očekávaná délka života 12-15 let
Výška (velikost) Mužský: 8-12 palců
Ženský: 10-12 palců střední
Hmotnost Přibližně 14 liber
Behaviorální charakteristiky/ osobnost Inteligentní, energický, veselý, přátelský
Dobré s dětmi Ano
Prolévání (vrhá se) Minimální
Hypoalergenní Ne
Kvalifikace/informace o konkurenční registraci DDKC, ACHC, IDCR, DRA
Země USA

Video z pokrčení ramen

Povaha a osobnost

Mix německého ovčáka a mopslíka je inteligentní pes stejně jako jeho rodiče. Je také veselý, šťastný a přátelský, také dobře vychází s cizími lidmi a šťastně je vítá, což je vlastnost zděděná po rodičích Pugů, což z něj nedělá efektivní hlídací pes. Pes Shug také sdílí dobré vztahy s dětmi všech věkových kategorií, ale měl by být socializován, než se dostanou do interakce se psy nebo jinými domácími zvířaty. Mohlo by to ukázat Pugovu tvrdohlavou a silnou vůli, i když to nevykazuje známky agresivity.Který


Vzhledem ke své aktivní povaze je třeba ho pravidelně absolvovat na rychlou procházku spolu s dostatečným časem hraní. Pokud však váš Shrug zdědil Pugův brachycefalický čenich, pak zajistěte, aby váš mazlíček nebyl nadměrně cvičen, protože to může vést k problémům s dýcháním. Pokud máte dvůr, ujistěte se, že je oplocený, který jde do hloubky země, protože by to mohlo vyvinout zvyk německého ovčáka kopat ploty. V bytě by se jim také dařilo za předpokladu, že budou mít dostatek hraček na hraní nebo dostatek věcí, které by jim zabralo.
Vzhledem k tomu, že se méně svlékají, jsou jejich požadavky na péči také nízké, stačí týdenní kartáčování pro odstranění přebytečných chloupků. Také byste si měli každý týden otírat oči a uši vlhkou vatou, čistit si zuby a čistit nehty, abyste udrželi správnou hygienu.
Ačkoli je to zdravé a vytrvalé plemeno, mohlo by se vyvinout některé zdravotní problémy obou rodičů, jako je dysplazie kyčle, potíže s dýcháním, volvulus pro dilataci žaludku, nadýmání, artritida a brachycefalický syndrom.

Výcvik

Jeho vlastní inteligence může usnadnit pochopení výcviku, i když potřebuje pevného mistra, který se dokáže s jeho silnou vůlí taktně vypořádat.

Socializace: Naučte svá štěňata Shug dobře vycházet s jinými domácími mazlíčky i s lidmi, které neznají. Můžete domů pozvat přátele, kteří mají psy, nebo je dokonce vzít do psího parku, aby se mohli seznámit s ostatními psy a postupně poznat, jak s nimi komunikovat.Poslušnost: Štěně Shug byste měli vycvičit pomocí příkazů, jak ovládat jeho tvrdohlavost. Jakmile se váš mazlíček dobře vyzná v povelu Pojď, můžete ho naučit, aby k vám přišel ve chvíli, kdy mu zavoláte. Pevným hlasem řekněte Pojďte spolu s jeho názvem a postupně zatlačte dozadu, současně ho nalákejte pamlsky, aby se k vám přiblížil. Jakmile se to podaří, odměňte to pamlsky a chválami. Cvičte to mnohokrát, aby váš pes okamžitě přišel ve chvíli, kdy mu zavoláte, i když ho ruší něco jiného.

Domácí školení: To by mělo být zahájeno současně s výcvikem poslušnosti. Vezměte je ven každé 2 hodiny od začátku. Vždy nechte svého psa eliminovat na jednom konkrétním místě, aby ho mohl spojit s tím, že si sám uleví. Můžete ho také naučit určité slovo jako Toilet; Pojďme atd., Takže pokaždé, když to bude vypadat jako odstranění, přejde to přímo na to konkrétní místo, i bez vaší pomoci. Vhodně je odměňte pochvalami a pochoutkami, kdykoli váš pes odvádí dobrou práci.

Krmení

Dopřejte svému psovi Shug vysoce kvalitní suché krmivo pro psy v kombinaci s výživnou domácí stravou. Přejídání však může nepříznivě ovlivnit jejich zdraví, proto je třeba jejich dietu kontrolovat.border kolie, flat coated retriever mix