Psi

Jack Russell Terrier Shetlandský ovčák - Sheltie Mix, je smíšený plemenný pes, který je výsledkem chovu Jack Russell teriéra a shetlandského ovčáka. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Jack Russell je známý tím, že je nebojácný, bdělý a nadšený. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Jack Russell teriér nebo shetlandský ovčák - šeltie? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném shetlandském ovčákovi - šeltii Jack Russell Terrier.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé by mohli projít šlechtitelem, aby získali štěně Jack Russell Terrier Shetland Sheepdog - Sheltie Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Jack Russell Terrier Shetlandský ovčák - Sheltie Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Jack Russell teriér, shetlandský ovčák - historie mixu šeltie

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie Jack Russell teriéraJack Russell teriér nebo Parsons Russell byl vyvinut na počátku 19. století na jihu Anglie reverendem Johnem Russellem. Odtud název pochází. Vydal se vytvořit plemeno psa, které by bylo vhodné pro lov lišek. Chtěl, aby s nimi bylo dobré lovit na koni. Reverend Russell měl vášeň pro lov lišek a chov psů lovících lišky. Jack Russell má velké rozdíly ve velikosti, i když jsou téměř vždy velmi malé. Tito malí psi jsou neuvěřitelně energičtí a temperamentní. Obvykle jsou velmi přátelští a příjemní být kolem - jen vysoká energie.Shetlandský ovčák - historie šeltieShetlandský ovčák se také jmenuje Shetlandská kolie, trpasličí skotský ovčák a samozřejmě šeltie. Tento skvělý pes pochází ze Shetlandských ostrovů, které jsou mezi Skotskem a Norskem. Odtud také pocházejí shetlandští poníci a ovce. Byly vytvořeny křížením Border Collie s dalšími menšími psy. Jsou samozřejmě pasteveckým psem a byli chováni pro stádo a ochranu ovcí. V 19. století se dostala do Anglie a Skotska. Bohužel začali být chováni s jinými plemeny a to opravdu začalo kazit to, čím začali. Dnes většina šeltií zde ve Spojených státech pochází z psů, kteří byli dovezeni z Anglie mezi dvěma hlavními světovými válkami. Dnes na jejich rodných Shetlandských ostrovech není mnoho těchto psů.

krysí teriér jack russell mix

Jack Russell Terrier Shetlandský ovčák - Sheltie Mix Velikost a hmotnost

Jack Russell teriér
Výška: 10 - 15 palců na rameni
Hmotnost: 14 - 18 lb.
Životnost: 13-16 let

Shetlandský ovčák - šeltie
Výška: 13 - 16 palců v rameni
Hmotnost: 14 - 27 lb.
Životnost: 12 - 13 let
Jack Russell Terrier Shetlandský ovčák - Sheltie Mix Personality

Jack Russell teriér a shetlandský ovčák - Sheltie může být trochu odvážný. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Shetlandský ovčák Jack Russell teriér - Sheltie Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Jack Russell teriér smíchaný s shetlandským ovčákem - Sheltie může být mimo jiné náchylná k dysplázii kloubů, hluchotě, glaukomu.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Jack Russell teriér, shetlandský ovčák - péče o šeltie


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

směs francouzského buldoka shih tzu

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Jack Russell teriér, shetlandský ovčák - krmení šeltií

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy Jack Russell teriéra

Zachránit

Zachránit

Zachránit


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Boxer Great Dane Mix

Směs doga Chihuahua

Collie Great Dane Mix

Chrt doga mix

Pug Great Dane Mix