Psi

Irský vlkodav Scottish Terrier Mix je smíšený plemenný pes, který vznikl z chovu irského vlkodava a skotského teriéra. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Irský vlkodav je známý tím, že je promyšlený, velkorysý a trpělivý. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako irský vlkodav nebo skotský teriér? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o překrásném mixu skotského teriéra Irish Wolfhound.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali štěně irského vlkodavského skotského teriéra. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata irského vlkodavského skotského teriéra Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

mix pitbulů
Historie mixu irského vlkodavského skotského teriéra

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie irského vlkodava

Irský vlkodav je velké a silné plemeno. Jsou to vysoký pes a původně se používali ve válce k tažení mužů z koní a vozů. Vzhledem ke své velikosti byly také použity na pomoc lovcům. Obvykle se používali u velké zvěře, jako je jelen, kanec a vlk. Dnes se obvykle používají jako rodinní společníci. Tento pes je běžně zmiňován v irském folklóru. Byli obvykle ceněni za svou dravost a statečnost. Podle irského práva bylo povoleno vlastnit irského vlkodava pouze králi a šlechtici, přičemž počet vlastněných psů byl vázán na prestiž titulu jednotlivce. Byli to tak velcí psi, že byli běžnými dary mezi vládci. Jedná se o relativně běžné plemeno ve Spojených státech, které řadí mezi 77 plemen 77.Historie skotského teriéra

Skotský teriér je velmi staré plemeno. Jde o přezdívky Scottie a Aberdeenie. Skutečný původ plemene tak starého jako skotský teriér je poměrně vágní a není tak dobře známý. První písemné záznamy o psovi podobného popisu jako skotskému teriérovi pocházejí z roku 1436, kdy je popsal Don Leslie ve své knize The History of Scotland 1436–1561. Byla chována k lovu krys a škůdců na farmě. V 19. století byli ve Skotské vysočině teriéři hojní a jednoduše známí jako krátkosrstí teriéři. Postupem času na konci 19. století bylo rozhodnuto začít je třídit o něco inteligentněji. Byli rozděleni na Dandie Dinmont Terrier a Skye Terrier. Klub skotských teriérů v Anglii byl založen v roce 1881 (před tím byla spousta historie). Do států byly přivezeny v 90. letech 20. století.


Velikost a hmotnost irského vlkodavského skotského teriéra

Irský vlkodav
Výška: 30-32 palců u ramene
Hmotnost: 120 - 155 lb.
Životnost: 6-8 let

Skotský teriér
Výška: 10 - 11 palců u ramene
Hmotnost: 18 - 22 lb.
Životnost: 12 - 15 let


Osobnost mixu irského vlkodavského skotského teriéra

Irský vlkodav a skotský teriér mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Irský vlkodav skotský teriér mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Irský vlkodav smíchaný se skotským teriérem může být mimo jiné náchylný na dysplázii kloubů, VWD, PRA, osteosarkom.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Irský vlkodav Scottish Terrier Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Krmení mixu skotského teriéra irského vlkodava

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Shar pei pes dospělý

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Irský vlkodav Odkazy

IWCA

Přijměte mazlíčka

Gentle Giants Rescue


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Chihuahua Vizsla Mix

Chrt Vizsla Mix

Rhodesian Ridgeback Vizsla Mix

Mastiff Vizsla Mix

Pes Vizsla Mix