Psi

Irský vlkodav Pyrenejský doga Mix je smíšený plemenný pes, který vznikl z chovu irského vlkodava a pyrenejské dogy. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Irský vlkodav je známý tím, že je promyšlený, velkorysý a trpělivý. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako irský vlkodav nebo pyrenejský doga? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu irského vlkodavského pyrenejského doga.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali své štěně irského vlkodavského pyrenejského doga Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata irského vlkodavského pyrenejského mastifa Mixa.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Historie mixu irského vlkodava pyrenejského doga

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie irského vlkodava

Irský vlkodav je velké a silné plemeno. Jsou to vysoký pes a původně se používali ve válce k tažení mužů z koní a vozů. Vzhledem ke své velikosti byly také použity na pomoc lovcům. Obvykle se používali u velké zvěře, jako je jelen, kanec a vlk. Dnes se obvykle používají jako rodinní společníci. Tento pes je běžně zmiňován v irském folklóru. Byli obvykle ceněni za svou dravost a statečnost. Podle irského práva bylo povoleno vlastnit irského vlkodava pouze králi a šlechtici, přičemž počet vlastněných psů byl vázán na prestiž titulu jednotlivce. Byli to tak velcí psi, že byli běžnými dary mezi vládci. Jedná se o relativně běžné plemeno ve Spojených státech, které řadí mezi 77 plemen 77.Historie pyrenejské dogyPyrenejský doga je velmi velké plemeno psa. Pochází z pyrenejských hor poblíž španělského Aragonu a sahá až do 13. století. Předpokládá se, že pocházeli z molossoidních psů, a také se používali k ochraně stáda před vlky a ovcemi. Je zřejmé, že v průběhu času se potřeba ochrany hospodářských zvířat před predátory zmenšila kvůli technologickým změnám atd., Toto plemeno upadlo z laskavosti. Když se úsilí o ochranu zintenzivnilo a vlci se do oblasti začali vracet v 70. letech, došlo k vzkříšení pyrenejského doga. Jedná se o vzácné plemeno, ale je uznáváno americkým Kennel Clubem v jejich Foundation Stock Service.


Irský vlkodav pyrenejský doga míchá velikost a hmotnost

Irský vlkodav
Výška: 30-32 palců u ramene
Hmotnost: 120 - 155 lb.
Životnost: 6-8 let

Pyrenejský doga
Výška: 24 - 31 palců na rameni
Hmotnost: 130 - 200 lb.
Životnost: 8 - 12 let
Irský vlkodav Pyrenejský mastif kombinuje osobnost

Irský vlkodav a pyrenejský doga mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Irský vlkodav Pyrenejský doga Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Irský vlkodav smíchaný s pyrenejským doga může být mimo jiné náchylný na kloubní dysplazii, VWD, PRA, osteosarkom.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Péče o mix irského vlkodava pyrenejského doga


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Irský vlkodav Pyrenejský doga mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Irský vlkodav Odkazy

IWCA

Přijměte mazlíčka

Gentle Giants Rescue


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Chihuahua Vizsla Mix

Chrt Vizsla Mix

Rhodesian Ridgeback Vizsla Mix

Mastiff Vizsla Mix

Pes Vizsla Mix