Psi

Robustní, svalnaté a vousaté plemeno Německý drátěný ukazatel byl vyvinut psy milujícími Němci ve své zemi pro lovecké účely a pro agilitu a vytrvalost v terénu. Hnědý nos, dlouhá tlama, zaoblené zavěšené uši, voděodolná srst a široký hrudník charakterizuje tělo, které je proporcionálně delší než výška, zakončené kupírovaným ocasem, který je téměř 2/5.thjejich délky těla. Se silnou schopností vonět by toto inteligentní plemeno rád doprovázelo svého pána při lovu, běhu, jízdě na kole, práci v terénu a dalších sportovních aktivitách.Německé drátěné ukazovátko obrázkyRychlé informace

Jiné přezdívky
Německý ohař s drátěnými vlasy
Kabát Drsný, drátěný, drsný, voděodolný
Barva Bílá, černá, hnědá
Skupina (plemene) Sport, lov
Životnost 12 až 14 let
Hmotnost 45 - 75 liber
Výška (velikost) Střední; 22 - 26 palců
Prolévání Minimální
Temperament Věrný, inteligentní, sociální
Dobře s dítětem Ne
Velikost vrhu 6-10 štěňat najednou (průměr)
Hypoalergenní Ne
Původ v Německo
Soutěžní registrace CKC, FCI, AKC, UKC, KCGB, CKC, NKC, GWPCA, NZKC, ANKC, APRI, ACR, DRA, NAPR, ACA

Video z výcviku německého drátěného ukazatele:

Mixy

Mezi mnoha moderními směsmi patří mezi nejoblíbenější směsi moderních chovatelů:

  1. Pointador : Německý drátěný ukazatel a laboratorní mix
  2. Gointer : Zlatý retrívr a německý drátěný pointer mix

Temperament a chování

Díky své vynikající čichu, svéhlavé inteligenci, dychtivosti doprovázet svého majitele při lovu ve všech typech terénů a také díky jejich toulavým instinktům z nich dělá skvělého hlídacího psa, gundoga a retrívra na souši i ve vodě. Protože nejsou dobří s cizími lidmi, vyhýbají se jim a dokonce mají dominantní instinkt náchylný přemoci svého pána, členy rodiny a děti a dokonce i další zvířata a domácí zvířata, pokud nejsou dostatečně dominantní/aktivní. Přestože nejsou líní a jsou vždy otevření novým věcem, snadno se začnou nudit nebo dokonce mohou být agresivní vůči jiným psům, zejména mužům a mužům.Který


Bez ohledu na to, zda žijí uvnitř nebo venku nebo v chovatelské stanici, jsou pro německého ohařského ohaře doporučovány energické cvičební plány, včetně běhání a hraní v uzavřeném prostoru, protože velmi potřebují uspokojit své lovecké instinkty, bez nichž by mohli být neklidní a nezvladatelné, nebo se nudit. Nechte je běhat s cyklem nebo chodit na dlouhé vzdálenosti nebo dokonce plavat, aby se vyhnuli vnitřnímu neklidu.
Protože se tyto průměrné vrhače shazují pouze na podzim a na jaře, měl by účel splnit důkladné česání pevnými štětinami, příležitostná koupel, když je nepořádek, a zastřihávání v případě potřeby. Mezi další rady při péči o obličej patří kontrola nohou po cvičení, stříhání nehtů, pokud jsou dlouhé, a kontrola očí a ušní dutiny na možné infekce.
Obecně zdravé plemeno, ukazatele občas trpí obecnými problémy, včetně infekcí uší, rakoviny kůže, genetických očních chorob a dysplazie kyčelního kloubu, entropie, katarakty, Von Willebrandovy choroby atd. A psychických stavů, jako je separační úzkost, pokud je často ponechávána sama.

Výcvik

Protože důležitá školení, jako je socializace, udržování vyváženého vztahu s dětmi, domácími zvířaty, jinými psy, stejného pohlaví atd., Mohou být doma náročná, je nejlepší vyhledat profesionální trenéry, kteří mají zkušenosti s výcvikem štěňat. Stanovení jasných pravidel je důležité, stejně jako vedení smečky, a proto jim během cvičení nesmí být dovoleno chodit s trenérem, což by u nich mohlo následně vyvolat dominantní syndromy.

Krmení

Nejvhodnější je krmivo pro psy prvotřídní kvality, které obsahuje maso, nebo domácí strava, která je výživná a vyvážená s obsahem bílkovin, vlákniny, vitamínů, sacharidů, tuků a minerálů. Pokud spoléháte na suché krmivo pro psy, doporučuje se 2 ½ až 3 šálky denně, rozdělené na dvě stejná jídla.

Zajímavosti

  • Ostatní německá jména německého drátěného ukazatele jsou Deutsch Drahthaar, Deutscher Drahthaariger, Vorstehhund, Drahthaar.
  • Pokud se pes nudí, může se ukázat, že dělá nepořádek doma a na zahradě majitele.
  • Toto plemeno bylo dovezeno do USA ve 20. letech 20. století.
  • Německý ohař drátěný je stále jedním z nejvyhledávanějších psů jako loveckých společníků.