Psi

Německý ovčák Dobrman Rotvajler Mix je smíšené plemeno mezi německým ovčákem a dobermanem a rotvajlerem. Dobrmanský ovčák Rottie je velký pes. Jsou to všestranný pes, který se někdy používá jako pracovní pes. Pokračujte ve čtení níže, kde najdete další informace o štěňátkách mixu německého ovčáka dobrmana rotvajlera na prodej a štěňatech mixu německého ovčáka dobrmana rotvajlera. I když vám opravdu doporučujeme, abyste si jedno pořídili prostřednictvím zachránit, chápeme, že někteří lidé by mohli projít šlechtitelem, aby se jejich německý ovčák smíchal se štěňaty dobermana a rotvajlera. To znamená, že pokud mají nějaké na prodej. Vždy chovatele chraňte co nejvíce, abyste zajistili, že získáváte co nejkvalitnějšího psa. Pokud je chován záměrně, obvykle jde o mix německého ovčáka a dobrmana rotvajlera.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.
Zde je několik obrázků mixu německých ovčáků Dobrmana
Historie mixu německého ovčáka dobrmana

Zde je krátká historie Pastýře i Dobermana. Vzhledem k tomu, že se jedná o smíšeného plemene, není v něm mnoho historie. Jdeme však hlouběji do historie obou plemen.Jak jeho jméno napovídá, německý ovčák pochází z Německa, kde ho v devatenáctém století vytvořil především kapitán Max von Stephanitz, který chtěl vyvinout psa, který by mohl být použit pro vojenské a policejní práce. Výsledkem byl pes, který vynikal nápadným vzhledem, inteligencí a všestranností. První světová válka způsobila narůstající popularitu plemene, protože psi byli spojováni s nepřítelem. Němečtí ovčáci bojovali s dělostřeleckou palbou, minami a tanky, aby zásobovali německé vojáky v zákopech dodávkami potravin a dalších potřeb. Po válce přinesly filmy s Rin Tin Tin a kolegou německým ovčákem Strongheart toto plemeno zpět. Americké publikum je milovalo. Nějaký čas byl německý ovčák nejoblíbenějším plemenem ve Spojených státech.

Doberman dostává své jméno i své dědictví od výběrčího daní jménem Louis Dobermann. Starý dobrý Louie potřeboval psa, který by ho chránil před bandity, když sbíral peníze. Kromě ochrany chtěl také, aby byl pes dobrým a věrným společníkem. Začal s chováním a ostatní pokračovali v chovu a vylepšovali každý vrh štěňat, kde přestali. Hledali nejodvážnějšího, nejsilnějšího, nejtvrdšího a nejchytřejšího psa. Někteří říkají, že to zabrali příliš daleko. Byli používáni jako pracovní psi během druhé světové války, ale jejich popularita ve státech během této doby klesla kvůli protiněmeckému sentimentu. Později rychle odskočil, protože jsou to skvělí psi. Chov byl trochu vytočen, aby pomohl s jejich temperamentem. Jsou extrémně inteligentní a velmi aktivní, zcela loajální a také hraví a milující svou rodinu. Pokud však budou vyprovokováni, svou rodinu absolutně ochrání. Je to pes, kterému můžete věřit, ale potřebuje spoustu fyzických a duševních výzev, aby byl šťastný. Nejlepší reaguje na pevné, ale laskavé vedení.
Rotvajler:

Předpokládá se, že rotvajler se vyvinul a byl chován z římských honáckých psů. Tito honáčtí psi doprovázeli stáda Německem v návaznosti na římské armády hned po Kristově době. Legie římské říše postavila tábor na břehu řeky Neckar v německé oblasti Wurtemberg. Tato malá oblast vyrostla v malé městečko s malými vilkami, které měly střechy z červených tašek a oblast se stala známou jako „das Rote Wil.“ Červené střešní tašky jí dávaly první polovinu názvu „hniloba“, zatímco druhá polovina přišla od názvu pro vilu. Tyto kombinace vytvářejí název „Rottweil“ a nyní tomuto plemeni říkáme.

Jedná se o starého, různorodého psa, který se používá jako lovecký, pastevecký a ochranný pes. Potřebovali hlídat stádo v noci a potřebovali držet dobytek pohromadě a chovat je. Byly také používány k lovu medvědů a k ochraně peněz, které lidé dostali z prodeje dobytka.
Skvělá videa štěňat německého ovčáka Dobrmana Rotvajlera


Velikost a hmotnost mixu německého ovčáka dobermana

Rotvajler

Výška: 22 - 27 palců na rameni

Hmotnost: 75 - 130 lb.

Životnost: 8 - 140 let


DOBERMAN
Výška: 24 - 28 palců u ramene
Hmotnost: 60 - 70 lb.
Životnost: 10-13 let

NĚMECKÝ OVČÁK
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 75 - 95 lb.
Životnost: 10 - 14 let

mix mixu pitbull shar pei

Dobrmanský rotvajler, německý ovčák, mix osobnosti

Mix německého ovčáka dobrmana je inteligentní, velmi energický, odvážný a sebevědomý pes. To by samozřejmě mohlo být velmi agresivní plemeno. Nejsou to dobří psi na gaučové brambory, takže pokud nejste aktivní člověk, doporučil bych najít něco jiného, ​​aby vám dělal společnost a měl vás jako společníka. Jsou velmi loajální a milující ke svému majiteli a rodině a chrání, když to bude potřeba. Potřebují pevné a důsledné vedení a dobře reagují na pozitivní posílení. Miluje společnost a být s lidmi a nerad zůstává příliš dlouho sám.


Zdravý mix německého ovčáka dobrmana

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Dobrman smíchaný s německým ovčákem a rotvajlerem může být náchylný k následujícím: Dysplázie kyčle a loktů

Nekupujte štěně od chovatele, který vám nemůže poskytnout písemnou dokumentaci, že rodiče byli zbaveni zdravotních problémů, které mají na plemeno vliv. Pečlivý chovatel a ten, kdo se opravdu stará o samotné plemeno, testuje své chovné psy na genetické choroby a chová pouze nejzdravější a nejlépe vypadající vzorky. Jedním z nejčastějších zdravotních problémů u psů je obezita. Mít to pod kontrolou je vaší odpovědností.


Péče o mix německého ovčáka Dobrmana

Bude to pes, který se střídá mírně, takže buďte připraveni je několikrát týdně vyčistit a mít k dispozici dobré vakuum k vyčištění podlah. Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Německý ovčák se vrhá jako blázen, takže to pozorně sledujte.


Krmení mixem německého ovčáka dobrmana

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský Dogo

Šálek Pomeraniani

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky