Psi

Bdělý, veselý a milující Dalmador je plemeno psa, které vzniklo křížením mezi a labradorský retrívr a dalmatin. Zatímco někteří z těchto psů dědí po Labradorovi více dominantních rysů, u jiných převažují dalmatské vlastnosti. Zatímco většina z nich má skvrnitý vzhled, ostatní nemusí vykazovat typický bílý kabát s černými skvrnami.Obrázky Dalmadoru
Rychlé informace

Ostatní jména Delmador, labradalský retrívr, dalmatin-lab mix
Kabát Krátké, husté, rovné
Barva Hnědá, bílá, krémová, černá
Typ plemene Kříženec
Skupina plemene Sportovní, nesportovní
Životnost 10-14 let
Hmotnost 21,7-36,2 kg
Velikost a výška Střední; 19-24 palců
Prolévání Konstantní
Temperament Energický, veselý, inteligentní, loajální, láskyplný, ochranný
Hypoalergenní Neznámý
Dobře s dětmi Ano
Štěkot Příležitostně
Země Původ v Neznámý
Soutěžní registrace DBR, DRA, DDKC, ACHC, IDCR

Video z Dalmadoru


Temperament a chování

Tento jemný, přátelský a rodinně orientovaný pes je skvělým mazlíčkem, zejména pro ty, kteří hledají vynikajícího společníka. Jako věrný a vyrovnaný pes se má dobře se všemi členy rodiny a dětmi. Také se volně mísí s jinými menšími domácími mazlíčky a může je hlídat, když je jejich majitel pryč. Když zůstane sám, zapojí se do aktivit a nevykazuje žádné známky separační úzkosti. Dalmador, známý svou pozornou a pohotovou povahou, může svého majitele varovat před blížící se hrozbou.Který


Dalmador je temperamentní pes a rád by chodil ven na každodenní procházky. Dlouhé svižné procházky a běhání vám pomohou nejen udržet ji bez stresu, ale také usměrní její energii. Povzbuďte svého mazlíčka ke hře a pobíhání na oploceném dvoře nebo parku.
Vzhledem k tomu, že se jedná o častý vrhač, je nutné pravidelné odstraňování odumřelých chloupků kartáčováním. Také je vhodné občasné koupání, aby byla srst bez zápachu a lesklá.
Lab-dalmatský mix je zdravé plemeno bez dosud hlášených specifických zdravotních poruch. Může však být zranitelný vůči některým zdravotním stavům, včetně dysplazie kyčelního kloubu, entropie, alergických infekcí, tvorby močových kamenů a hluchoty, které jsou běžné u jeho rodičovských plemen.

Výcvik

Pokud jde o výcvik tohoto inteligentního plemene, majitelé musí být ve svém přístupu trpělivější a vytrvalejší, protože výsledky přicházejí stabilně. Socializace a výcvik poslušnosti pomůže štěňatům naučit se základní etikety rodinného mazlíčka. Pokud nejste odborník na výcvik psa, můžete vyhledat odbornou pomoc.

Krmení

Psovi Delmadorovi byste měli nabídnout vysoce výživnou a vyváženou stravu obsahující dostatek bílkovin, sacharidů a vitamínů. Kvalitní komerční krmivo pro psy lze podávat v množství 3–4 šálků denně. Do svého jídelníčku můžete zařadit suché granule, ale zajistěte dostatečné množství vody.

Zajímavosti

  • Dalmadorové jsou známí svými pastevci, pozorováním, závodními schopnostmi a lze je použít pro vojenské práce.
  • Tito psi jsou dobří bagrové a často je vidět, jak na dvoře kopou díry.