Psi

Collie Poodle Mix je pes smíšeného plemene, který je výsledkem chovu kolie a pudla. Oba jsou velmi přátelští a milí psi. To se stalo velmi běžným hybridním a designovým psem. Toto se týká normální kolie a NE border kolie. Při získávání buďte velmi opatrní, protože se jedná o běžné plemeno, které pochází z Puppy Mills. Níže prozkoumáme některé běžné otázky týkající se různých mixů Collie Poodle. Pokračujte ve čtení níže, abyste si mohli prohlédnout obrázky, videa a dozvědět se více o krásné směsi Collie Poodle Mix. Všimněte si, že tento hybrid může sestávat z žíhaných nebo jiných iterací.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Collie Poodle Mix. To znamená, že pokud mají na prodej štěňata Collie Poodle Mix.Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Zde je několik obrázků směsi Collie Poodle Mix
Historie mixu kolie pudl

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají.Podepište prosím naše peticezastavit štěňata.Historie pudla

Pudl původně pocházel z Německa, stejně jako rotvajler. Toto je německý přísavník. Původně byli chováni pro sběr vodního ptactva pro lovce. Jsou známí tím, že jsou extrémně inteligentní a velmi dobří plavci. Jejich funky účesy způsobily, že se ve vodě více vznášely. I když existují tři velikosti pudla, nejedná se o jednotlivá plemena, ale jen o malé pudlíky chované pro získání malých pudlů kolie. Jsou hypoalergenní, takže jsou dobré pro rodiny s alergiemi a jsou vysoce inteligentní a dychtiví potěšit, což znamená, že jsou dobří ve školení a učení. Jsou to věrní a dobromyslní psi, ale vysoce energičtí, takže potřebují hodně stimulace a cvičení.

Historie kolieDrsné iHladké koliejsou pocházející z lokalizované odrůdypastevecký pespocházející zSkotskoaWales. Skotská odrůda byl velký, silný, agresivní pes, chovaný pro stádo vysokohorských ovcí. Velšská odrůda byla malá a pohotová, domestikovaná a přátelská a také pasená kozy. Když Angličané viděli tyto psy uBirminghamprodali je s jejich vlastní odrůdou ovčáků a vytvořili směs krátkosrstých a dlouhosrstých odrůd. PoPrůmyslová revoluce, vlastnictví psa se stalo módní a věřilo se, že tyto rané kolie byly zkřížené sBarzoj(Ruský vlkodav) získat „ušlechtilejší“ hlavu (delší tlamu), což je dnes jedna ze skutečných charakteristik Rough Collie.

KdyžKrálovna victoriazískal Rough Collie, poté, co viděl jednu vBalmoral Castle, byly transformovány do něčeho jako módní předmět. Pokračování chovu pro výstavní účely drasticky změnilo vzhled psů; v 60. letech to byl mnohem vyšší pes než dnes. Dříve byli psi také robustnější a údajně dokázali překonat až 100 mil za jeden den. Ve Velké Británii se plemeno Rough Collie již nepoužívá pro vážné stádo, protože jej nahradilaBorder kolie, ačkoli ve Spojených státech a v řadě evropských zemí došlo k obnovení používání kolie jako pracovního a výkonného psa.


Úžasná videa štěňat Collie Poodle Mix


Velikost a hmotnost mixu kolie pudl

Pudl

Výška: 18-24 palců na rameni

Hmotnost: 45 - 70 lb.

Životnost: 8-15 let


Kolie

Muži stojí přes 22-26 palců

Ženy stojí 21-26 palců plus

Ženy se obvykle pohybují kolem 35 až 64 liber.


Muži se obvykle pohybují od 44 do 75 liber.Osobnost mixu kolie pudla

Jedná se o velmi vstřícné a přátelské psy. Mohou být někdy tvrdohlaví a nezávislí, ale přátelští k jiným zvířatům a dětem. Bude to velmi přátelský pes, který by mohl mít spoustu energie a pokusit se hnát všechno kolem domu. Jsou to typ psa, ke kterému se chcete po dlouhém pracovním dni vrátit domů. Pokud je budete správně trénovat, pak jsou to nejlepší domácí mazlíčci, kteří mají kolem sebe. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše láskyplná a ráda by s vámi trávila spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože se mu nebude dobře. Chce být s smečkou.Zdraví mixu kolie pudla

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Směs Collie Poodle může být náchylná k:Addisonova nemoc, nadýmání, Cushingova choroba, epilepsie, hypotyreóza, Legg-Perthes, Patellar Luxation, SA, Von Willebrandova nemoc, OCD, CAD, HOD, dysplázie kloubů, oční problémy a panosteitida

směs německého ovčáka a čivavy

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.Péče o mix kolií

Jaké jsou požadavky na péči?

Směs Collie Poodle by měla být velmi snadnou údržbou. Kolie se však vrhá jako blázen s dlouhými vlasy a mohla by to přinést ke stolu. Buďte připraveni je několikrát týdně kartáčovat. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Stejně jako všem psům bude mít lepší výkon, pokud budou mít dostatek pohybu. Měl by to být pes s vyšší energií, který bude potřebovat pravidelné cvičení. Plánujte je cvičit každý den, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Možná se odrážel od zdí, takže se připravte. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Přestože je inteligentní, může být tvrdohlavý a náročný. Bude potřebovat silného a pevného psovoda, který je konzistentní a nedovolí, aby ho tento pes využil. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.Krmení směsi kolie pudl

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek pomeranian

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky