Psi

The Cocker-Pei je křížencem kokršpaněla a Číňana Shar-Pei . Tito středně velcí, roztomilí a vážní psi byli oblíbení pro své láskyplné chování a loajální povahu. Pokud jsou ocasy mláďat ponechány dlouhé (bez oříznutí), často se stočí a nakonec se budou vrtět. Tito roztomilí malí psi nejsou příliš běžní.Mohou mít buď černý, nebo růžový nos, kontrastující s jejich zelenýma očima. Cocker-peis mají disketové uši a velmi silný skus a dokonce i mláďata mají ostré mléčné zuby. Jejich tlapky jsou velké a plovací, zatímco ocas může být oříznut nebo ponechán přirozený. Pohodlně se vejdou do bytů a městských domů za předpokladu, že získají dostatek prostoru pro každodenní cvičení a pravidelné aktivity.

Obrázky Cocker Pei
Rychlý popis

Také známý jako Kokršpaněl / čínština Shar-Pei Směs
Kabát Měkké, hedvábné, rovné
Barvy Černá, bílá, červená, plavá, krémová, tmavě hnědá, světle hnědá, čokoládová, zlatá
Typ Designový pes, společenský pes, sportovní pes, nesportovní pes
Skupina (plemene) Kříženec
Délka života/očekávání 10 až 15 let
Hmotnost 40-65 liber (pro dospělé muže a ženy)
Výška (velikost) 18-21 palců (střední)
Osobnostní rysy Milující, ostražitá, společenská, tvrdohlavá, aktivní, ochranná, hravá, inteligentní
Dobře s dětmi Ano
Prolévání Méně
Dobré s domácími zvířaty Ano
Štěkot Průměrný
Hypoalergenní Ano
Země původu POUŽITÍ
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, ACHC, DDKC, IDCR

Video: Štěně Cocker-Pei hraje
Temperament a chování

Cocker-Pei je obvykle extrémně společenský pes s přátelskou povahou. Jsou to báječní mazlíčci, kteří jsou něžní, vyrovnaní a jemní k dětem ve svých rodinách, stejně jako k ostatním psům a domácím mazlíčkům v rodině. Ve skutečnosti si váží společnosti ostatních psů ve vaší rodině. Dělají velmi dobrého hlídacího psa, rodinného a společenského psa, což vám přináší potěšení z jeho milé společnosti.

Tito psi nejsou příliš spokojeni s teplým podnebím. Ačkoli jsou inteligentní, někdy jsou také tvrdohlaví a často projevují nezávislé chování, které by zjevně mohlo zbavit obecnou trpělivost majitele. Ale to je to, co mají, se dvěma zcela bipolárním chováním, vzájemnou náklonností a nezávislostí, které zdědili po obou rodičích. Pokud nejsou opravdu šťastní nebo pobavení, uslyšíte o tom, protože mohou být bouřliví a hluční. Tyto špičáky mají ve srovnání s jejich velikostí hlubokou, hlasitou kůru. Cocker-Peis mají při hraní štěkot. Některé CP mohou být náchylné k štěkání na lidi procházející kolem vašeho domu.Kokršpanělé jsou o vás natolik majetníčtí, že by mohli trpět žárlivostí. Chrání svou rodinu a střeží prostory a majetek svých majitelů. Ať už během dne, s přicházejícími přáteli, nebo v hlídaných nočních hodinách, kdy často hlídkovali po vašem dvoře, křičeli na cokoli podezřelého, jen aby vás varovali před čirou láskou a věrností. Díky svým zděděným vlastnostem jsou stejně dobří v pasení, vojenské práci, závodění, pozorovacích schopnostech, pokud jsou odpovídajícím způsobem vyškoleni. Tito psi nemají rádi myšlenku, že zůstanou sami.

Který


Kokršpaněl potřebuje mírnou úroveň každodenních cvičebních rutin. Musíte však také mít na paměti, že tito psi se ve srovnání s jinými plemeny unavují poměrně rychle. Vycházejte s nimi každý den na procházky nebo si zaběhat, ale je vaší povinností si to pamatovat, možná budou potřebovat přestávky uprostřed námahy a aktivit a často byste je viděli odpočívat. Vezměte je do psích parků nebo jim otevřete vodítko pro hraní a skákání, zvláště pokud máte uzavřený dvůr. Ale uvědomte si, nenechte to příliš cvičit, když je venku, protože pro ně není nepřirozené se snadno přehřát.
Tito psi se velmi nízko prolévají. Ale v první řadě se v horkém počasí vrhají více. Kartáčujte je, aby byla srst hezká a bez rozpuštěných vlasů alespoň dvakrát týdně. Můžete je vzít k profesionálnímu ošetřovateli, aby si občas nechali ostříhat nehty, protože rostou velmi rychle. Lze je koupat, pokud si myslíte, že jsou špinaví.
Cocker-Pei může mít problémy s očima a možná budete muset brát tyto genetické problémy vážně. Někteří mohou potřebovat více oční augmentace ke snížení podráždění způsobeného vráskami, které otáčí víčka. Jejich srst by mohla poškrábat oko do takové míry, že by se jim dokonce mohlo vyvinout třešňové oko, což je stav, který by mohl vyžadovat chirurgický zákrok. Mohou být také citliví na oční stav, který je podobný růžovému oku. To se však dá snadno vyléčit použitím hojivých mastí. V případě kterékoli z těchto podmínek byste měli svého psa vzít na konzultaci k nejbližšímu veterináři. Váš pes může být také náchylný k získání velkého množství očních kapek, které je třeba vymazat, jakmile si toho všimnete.

německá doga bloodhound mix

Někteří jedinci mohou trpět sezónními alergiemi a alergií na trávu. Cocker-Peis jsou vzhledem k disketovým uším také náchylní k infekcím uší a následnému zápachu. Proto se doporučuje, abyste jim alespoň jednou týdně vyčistili uši. Ujistěte se, že jste vyčistili viditelný vosk nebo špínu.Konečně kvůli svým velkým čelistem vyžadují obličej a zuby vašeho psa čištění, protože mohou trpět problémy souvisejícími se zlým dechem.

Výcvik

Toto plemeno může velmi rychle zahájit pozitivní posilovací výcvik. Proto, kvůli jejich rozmarům a pocitu nezávislosti, nikdy nepodceňujte svého Cocker Pei. Pamatujte si, že váš pes je připraven vás „chránit“ z lásky, jen na oplátku za trochu vaší pozornosti a lásky. Vždycky vás touží potěšit, a proto pro vás nebude opravdu těžké to vycvičit, pokud sami nebudete netrpěliví. Vše, co váš pes potřebuje, je klidný, důsledný a pevný výcvikový pluk, aby omezil svou tvrdohlavou povahu již od štěněte.

Vzhledem k tomu, že toto plemeno má silnou vůli, může se zdát nemožné zvládnout toto plemeno snadno. Ale upřímně řečeno, musíte začít s výcvikem od chvíle, kdy přivezete štěně domů ze záchrany nebo od chovatelů k adopci. Socializace s vašimi dalšími domácími mazlíčky, včetně psů, hlodavců a samozřejmě vašich dětí, by měla začít brzy po jeho narození. To by mělo také usnadnit proces dalších školení, jako je bedna, poslušnost, vloupání do domu.

Také, pokud můžete pilně jednat, abyste se ukázali jako vůdce jeho psí smečky, inteligentní pes by se určitě naučil rozumět tomu, co je potřeba k poslušnosti. Dávejte jim pamlsky a čas od času je pochvalte, jakmile si vezmou vaše triky a úspěšně trénují. To by mělo fungovat, protože by to v jeho mysli zanechalo zprávu, že nejsnadnějším způsobem, jak na svého pána zapůsobit, je pokusit se pilně naučit věci. Pokud jste však v oblasti psů opravdu nováčkem, měla by pomoci také hodina odborného výcviku.

Dieta/krmení

Krmte je stejným rutinním jídlem, které je doporučeno pro psy jeho velikosti a energetické úrovně. Určitě ale nedělejte kompromisy s kvalitou toho, co svému pejskovi koupíte ze zverimexu. Doporučujeme: rozdělte jejich denní jídlo na dvě stejné porce.