Psi

Chihuahua Chinese Shar-Pei Mix, je smíšené plemeno psa vzniklé z chovu čivavy a čínských Shar-Pei. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Chihuahua je známá tím, že je oddaná, živá a ostražitá. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako čivava nebo čínská Shar-Pei? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásné čínské směsi Shar-Pei Mix Chihuahua.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé by mohli projít chovatelem, aby si pořídili štěně čínské Shar-Pei Mix Chihuahua. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata čínské Shar-Pei Mix čivavy.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Historie mixu čínské čivavy Shar-Pei

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.mix černých ústních teriérů

Historie čivavyHistorie Chihuahua je trochu matoucí a existuje mnoho teorií o tom, odkud tito muži přišli. Jedna skvělá věc je, že v Mexiku existují archeologické nálezy, které dokazují, že odkud pocházejí.
Jednou z nejvíce převládajících teorií je, že pocházejí z Techichi. Techichi byl společenský pes, který žil s toltéckou civilizací v Mexiku. Jedná se o velmi staré plemeno se záznamy začínajícími kolem 9. století. Předpokládá se, že je ještě starší, ale s hrnci pro psy z mexické Colima, která je zachycuje od roku 300 př. N.l. Ještě starší než to, že Mayové vykazují důkazy o psech podobných čivavě v materiálech z Velké pyramidy Cholula z doby před rokem 1530 a v ruinách Chichen Itza na poloostrově Yucatán.
Ve skutečnosti existuje spousta archeologických důkazů, které ukazují, že čivava a psi podobné velikosti se datují do roku 100 nl, nepřímý důkaz, že toto plemeno bylo v Mexiku více než 1400 let před příchodem prvních Evropanů.
Takže tento pes tu byl doslova tisíce let. V roce 1520 napsal Hernan Cortés dopis z roku 1520, v němž uvedl, že Aztékové chovali a prodávali malé psy jako jídlo. Mayové nebyli zrovna nejpřátelštější a nejhumánnější kulturou, malí psi jako čivavy se také používali jako živé láhve s horkou vodou během nemoci nebo úrazu. To je myšlenka k zahájení praxe upalování zesnulého živými psy, o kterých se předpokládá, že budou zprošťovat hříchy zesnulého člověka. Někteří historici věří, že v této praxi vznikla myšlenka přenosu bolesti ze zvířat na člověka. Koloniální záznamy odkazují na malé, téměř bezsrsté psy na počátku 19. století, z nichž jeden tvrdí, že je Conquistadores ze 16. století shledali hojnými v oblasti později známé jako Chihuahua, odtud název.Čínská historie Shar-PeiČínský Shar-Pei pochází z jižních provincií Číny, kde byl oceňován jako lovec, pastýř, opatrovník a bojovník. Další plemena, která pocházela z Číny, jsou Chow a Pug. V mnoha ohledech se podobá Chowovi a je více než pravděpodobné, že je příbuzný. Předpokládá se, že existuje od starověku. Uvolněná kůže Shar Pei a extrémně pichlavá srst byly původně vyvinuty, aby pomohly psům odrazit divočáka, protože se používaly k lovu. Shar Pei se ve skutečnosti může kroutit v kůži a tváři ve směru svého oponenta. Při boji by se zkroutili ve své kůži, aby útočníka kousli. Po vytvoření Čínské lidové republiky byla populace psů v zemi téměř vymýcena a snížena na nulu. Jeden chlápek jménem Matgo Law pomohl toto plemeno uchovat a jinak by mohl vyhynout, kdyby nebylo jeho úsilí.


Chihuahua Chinese Shar-Pei Mix Velikost a hmotnost

Čivava
Výška: 6 - 9 palců u ramene
Hmotnost: 3 - 6 lb.
Životnost: 12-20 let

Čínská Shar-Pei
Výška: 18 - 22 palců v rameni
Hmotnost: 45 - 55 lb.
Životnost: 9 - 11 let
Čínská čivava Shar-Pei kombinuje osobnost

Čivava a čínská Shar-Pei mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.

zlatá border kolie štěňata na prodej

Chihuahua Chinese Shar-Pei Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Chihuahua smíchaná s čínským Shar-Pei může být mimo jiné náchylná na dysplázii kloubů, poranění páteře, obezitu.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Péče o čínské Shar-Pei směsi Chihuahua


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.

irský vlkodav husky mix

Chihuahua čínské krmení Shar-Pei Mix

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy na čivavu

Záchrana čivavy

Záchrana čivavy ATL

Miluji své Chi


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Australský ovčák Beagle Mix

Australský ovčák Malinois Mix

Australský ovčák Border Collie Mix

Australský ovčák Boxer Mix

Australský ovčák Cane Corso Mix