Psi

Chihuahua Border Collie Mix je pes smíšeného plemene, který je výsledkem chovu Border Collie a Chihuahua. Toho je samozřejmě dosaženo šlechtěním mužské čivavy s Female Border Collie, obvykle pomocí IVF. Toto je samozřejmě také velmi jedinečný hybrid. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako border kolie nebo čivava? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásné čivavce nebo mixu border kolie.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali prostřednictvím a zachránit ,chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si pořídili štěně Chihuahua Border Collie Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Chihuahua Border Collie Mix.shih tzu knírač mix štěně

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Zde je několik obrázků mixu Chihuahua Border Collie Mix
Historie mixu Chihuahua Border Collie

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají.Podepište prosím naše peticezastavit štěňata.

Historie border kolie:

Border kolie byla chována pro shromažďování a kontrolu ovcí v kopcovité příhraniční zemi mezi Skotskem a Anglií. Je známý svým intenzivním pohledem nebo okem, kterým ovládá své stádo. Je to pes s neomezenou energií, vytrvalostí a pracovním nasazením, což z něj dělá premiérapastevecký pes; dodnes je zvyklý na stádo ovcí na farmách a farmách po celém světě. Byli chováni tak, aby doslova běhali 15–20 mil denně po celé dny, zatímco pohybovali ovcemi. Byli také chováni, aby odolali drsnému počasí. Možná budete chtít mít na paměti, když hledáte společníka a jestlivymít výdrž držet krok s nimi.

Historie čivavy:

Přicházejí ve dvou pláštích, s dlouhým a krátkým vlasem. Folklór i archeologické nálezy ukazují, že plemeno pochází z Mexika. Je známo, že pocházejí z Techichi, doprovodného psa zvýhodněného toltéckou civilizací v Mexiku. Jejich historie sahá nejméně sedm set let, kdy na nich můžeme vidět jeskynní obydlí a keramiku zobrazující podobné drobné psy.Velikost a hmotnost mixu čivava border kolie

Border kolie

Výška: 19 - 22 palců v rameni

Hmotnost: 30-50 lb.

Životnost: 10-17 let


Čivava

Výška: 6-9 palců u ramene

leonberger německý ovčák mix

Hmotnost: 3,5 - 7,5 lb.

Životnost: 12-20 letOsobnost mixu čivava border kolie

Stejně jako všechny hybridy se musíte podívat na rodiče, aby si dobře přečetli, jak se pravděpodobně budou chovat. Chihuahua může být agresivní malý darebák a border kolie by nikdy neublížila duši. Jsou to zvědaví psi, ostražití a zajímají se o vše, co se kolem nich děje. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. To by mělo ve skutečnosti udělat docela dobrého hlídacího psa. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše láskyplná a užít si s vámi spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože mu nebude dobře. Chce být s smečkou.Chihuahua border kolie mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

coonhound německý ovčák mix

Čivava smíchaná s border kolií může být náchylnámnoho odlišných zdravotních problémů kvůli obrovským rozdílům u obou mateřských plemen.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.Péče o mix čivavy Border Collie

Jaké jsou požadavky na péči?

Čivava by měla od Border Collie odstranit některé z agresivnějších sklonů k vylučování. Budou podle potřeby potřebovat běžnou péči a koupání, podle toho, jak se budou cítit.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

mix horské jámy

Jedná se o vysokoenergetického psa, který to bude potřebovat od majitele. Jak jsem již uvedl dříve, byli chováni pro práci a běh po celý den, takže nebudou spokojeni, když budou jen ležet. Netlačte na ně příliš silně, protože čivava by mohla vyrovnat část energie z Border Collie a nebude to pro ně dobré! Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Nebuďte překvapeni, když vás to začne stádovat, protože Border Collie má velmi silný pasoucí instinkt. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o extrémně inteligentního psa, který se bude snadno trénovat, může však být extrémně tvrdohlavý. Bude potřebovat silného a pevného psovoda, který je konzistentní a nedovolí, aby ho tento pes využil. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.Krmení mixem čivava border kolie

Mnohokrát se strava provádí na základě psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se zaměřit, je Surová strava. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Argentinský doge

Šálek pomeranian

zlatý retrívr dobrman mix

ChiWeenie

Aljašský malamut

Tibetská doga

Pomsky