Psi

Chi Chi je návrhářské plemeno vytvořené křížením čínských chocholatých a Chihuahua . Vyznačují se obdélníkovým tělem spolu s hlavou ve tvaru jablka nebo klínu Chihuahua respektive čínští chocholatí rodiče. Mají dokonce světlé a kulaté nebo mandlovité oči, mírně klenutý krk, který vypadá jako dlouhý a štíhlý, úzká ramena, štíhlé a rovné nohy, stejně jako ocas ve tvaru písmene C, který je zakřivený a držený nad zády, zvláště když jsou vzrušeni.Obrázky Chi Chi Dog


Rychlé informace

Ostatní jména Chichi
Kabát Krátký, pudrovaný, bez srsti nebo dlouhý
Barva Černá, bílá, šedá, hnědá a bílá, tmavě hnědá, krémová a čokoládová,
Typ plemene Kříženec
Skupina (plemene) Návrhář
Životnost Více než 10 let
Hmotnost Mezi 6 a 10 liber, zatímco některé mohou mít po úplném vyrůstání pouze 4 libry.
Velikost a výška Malý; Pod 12 palců
Temperament Přátelský, pozorný, milý, energický, odvážný, něžný a věrný.
Dobře s dětmi Ano (většinou s těmi, kteří patří do rodiny)
Štěkot Časté (Upozorňování pánů na přítomnost cizí osoby)
Velikost vrhu Asi 8 mláďat
Hypoalergenní Neznámý
Prolévání Minimální
Informace o konkurenční registraci/ kvalifikaci DRA, ACHC, DDKC, DBR, IDCR
Původ v USA

Chi Chi štěňata Video:


Dějiny

Ačkoli historie tohoto moderního návrhářského psa není známa, mohla být vyvinuta se záměrem vytvořit inteligentního hlídacího psa stejně jako jeho rodiče, i když s menší postavou.Povaha a osobnost

Tito psi mají přátelskou, hravou a inteligentní povahu a skvěle vycházejí se členy své rodiny, i když s několika z nich si mohou vyvinout zvláštní vztah. Navzdory své srdečnosti a přátelství mohou být odvážní a lhostejní ke zvířatům i k cizím lidem, když se s nimi poprvé setkají. Díky této vlastnosti vynikne jako hlídací pes, i když může být občas nepořádný a hlučný.

Směs Chihuahua a čínských chocholatých může být sama po značnou dobu na otevřeném dvoře nebo v bytě. Když však zůstanou na velmi dlouhou dobu osamoceni, vyvine se u nich několik problémů s chováním, jako je ztráta vlasů stresem, kousání nebo škrábání, projevování hrubosti nebo pokus o útěk. Mají skvělý vztah s dětmi, ale ty nejmenší by se měly naučit s těmito psy zacházet šetrně, než aby se k nim chovaly hrubě nebo unáhleně. Ve skutečnosti by měla být věnována zvláštní pozornost bezsrsté odrůdě, protože na kůži nemají vlasy, které by chránily před ranami nebo poškrábáním. Pro dospělého je vždy bezpečné dohlížet na interakci dítěte s těmito psy, aby byla zajištěna jeho bezpečnost.

lhasa apso pudl mix štěňata

Díky vynikajícímu lezení a skákání vás mohou překvapit skokem výše, než si myslíte, což je rys dosažený čínským chocholatým. Pokud tedy svého malého psa nemůžete spatřit, hledejte ho na vrcholu skříně nebo na hromadách oblečení. Vzhledem k tomu, že má křehké nohy, je důležité mít je na pozoru, i když jsou na schodech, nebo jim dokonce pomoci sestoupit ze sedačky, pokud nejsou schopni skákat, protože mohou snadno spadnout a vést ke zranění. Psi Chi Chi se nepřizpůsobí extrémním povětrnostním podmínkám, spálí se na slunci, když zůstanou v prudkém horku, nebo se ochladí, když jsou vystaveni krutému chladu.Který


S ohledem na jejich vysokou energetickou hladinu a aktivní povahu jim pomáhejte pravidelně cvičit. Vnitřní nebo venkovní aktivity spolu s dlouhou procházkou by je udržely ve fyzické i psychické kondici.
Nepotřebují příliš mnoho péče, ačkoli postup by se lišil podle druhu kabátů, které mají. Ti s hladkou srstí musí být pravidelně umýváni hadrem, zatímco dlouhosrstá odrůda vyžaduje každodenní kartáčování. Psi bez srsti musí každý den aplikovat krém a sluneční krém, aby se zabránilo opálení nebo spálení pokožky. V boji proti infekcím je nezbytné pravidelně jim čistit oči. Věnujte zvláštní pozornost těm, kteří dědí velké oči Chihuahua, protože mohou mít slzy poměrně často. Pravidelně si čistěte zuby, protože jsou snadno náchylné k zubním infekcím.
Některé z běžných zdravotních problémů Chi Chi mohou být náchylné zahrnovat luxující čéšku a řadu očních chorob, jako je glaukom, progresivní retinální atrofie, luxace čočky a syndrom suchého oka (keratoconjunctivitis sicca). Štěňata Chi Chi často trpí hypoglykemií, podobně jako jejich rodič Chihuahua.

Výcvik

Tito chytří psi se rychle učí, a proto je třeba je cvičit pevným, trpělivým a taktním způsobem se spoustou technik pozitivního posilování, jako jsou odměny, chvály, hry a mazlení, které přinášejí dobré výsledky. Sdílení socializace a výcviku poslušnosti z jejich štěňátkových dnů jim pomůže rozvíjet příjemnou osobnost. Majitelé mohou využívat svoji inteligenci pozitivním způsobem tím, že je naučí řadu nových triků, které jim budou velkou pomocí při účasti na výstavách psů nebo sportů, jako je poslušnost a hbitost.

Krmení

Tito psi vyžadují denně půl až jeden šálek suchého krmiva pro psy spolu s výživnou stravou. Je však třeba se vyvarovat překrmování, protože mohou být obézní kvůli nadměrnému jídlu.

Zajímavosti

  • Mezi různými kabáty psa Chi Chi mohou být některé bez srsti, zatímco jiné mohou mít obláčky (dlouhý a měkký kabát) podobné čínským chocholatým. Chovatelé často vrhají po narození čínskou chocholatou odrůdu pudinku do kbelíku s vodou, protože tito psi nejsou považováni za příliš užitečné.
  • V roce 2007 byl Elwood, 2letý mix čínských chocholatých chihuahua, korunován vítězem Světové soutěže nejošklivějších psů, přičemž majitelé získali finanční odměnu 1 000 $.