Psi

Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix, je smíšené plemeno psa, které pochází z chovu Cavalier King Charles Spaniel a Chihuahua. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Cavalier King Charles Spaniel je známý tím, že je společenský, láskyplný a nebojácný. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Cavalier King Charles Spaniel nebo Chihuahua? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Chihuahua Cavalier King Charles Spaniel.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix History

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie kavalír King Charles SpanielHračkáři, kteří pocházeli z Dálného východu, se v Evropě poprvé objevili během 16. století. Na počátku 17. století udržoval John Churchill, který byl 1. vévodou z Marlborough, pro lov červeno-bílé španěly typu King Charles. Líbilo se mu, že mohli držet krok s jeho koněm, když klusal. Vyhrál bitvu o Blenheim, a tak byl jeho majetek na počest vítězství pojmenován Blenheim. Díky tomuto vlivu se původnímu králi Charlesi Spanalovi říkalo Blenheim. Ve 20. století došlo k pokusům o obnovení linií krále Karla Španělů do rasy doby Charlese II. Mezi ně patřil neúspěšný kokršpaněl Toy Trawler a dnes populární Cavalier King Charles Spaniel. Původní španěl byl oblíbencem královských a šlechtických rodin.Historie čivavyjak dlouho žijí papiloni

Historie Chihuahua je trochu matoucí a existuje mnoho teorií o tom, odkud tito muži přišli. Jedna skvělá věc je, že v Mexiku existují archeologické nálezy, které dokazují, že odkud pocházejí.
Jednou z nejvíce převládajících teorií je, že pocházejí z Techichi. Techichi byl společenský pes, který žil s toltéckou civilizací v Mexiku. Jedná se o velmi staré plemeno, jehož záznamy začínají kolem 9. století. Předpokládá se, že je ještě starší, ale s hrnci pro psy z mexické Colima, která je zachycuje od roku 300 př. N.l. Ještě starší než to, že Mayové vykazují důkazy o psech podobných čivavě v materiálech z Velké pyramidy Cholula z doby před rokem 1530 a v ruinách Chichen Itza na poloostrově Yucatán.
Ve skutečnosti existuje spousta archeologických důkazů, které ukazují, že čivava a psi podobné velikosti se datují do roku 100 nl, nepřímý důkaz, že toto plemeno bylo v Mexiku více než 1400 let před příchodem prvních Evropanů.
Takže tento pes tu byl doslova tisíce let. V roce 1520 napsal Hernan Cortés dopis z roku 1520, v němž uvedl, že Aztékové malé psy chovali a prodávali jako jídlo. Mayové nebyli zrovna nejpřátelštější a nejhumánnější kulturou, malí psi jako čivavy se také používali jako živé láhve s horkou vodou během nemoci nebo úrazu. To je myšlenka k zahájení praxe upalování zesnulého živými psy, o kterých se předpokládá, že budou zprošťovat hříchy zesnulého člověka. Někteří historici věří, že v této praxi vznikla myšlenka přenosu bolesti ze zvířat na člověka. Koloniální záznamy odkazují na malé, téměř bezsrsté psy na počátku 19. století, z nichž jeden tvrdí, že je Conquistadores ze 16. století shledali hojnými v oblasti později známé jako Chihuahua, odtud název.


Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix velikosti a hmotnosti

Kavalír King Charles španěl
Výška: 12 - 13 palců na rameni
Hmotnost: 13-18 lb.
Životnost: 9 - 14 let

Čivava
Výška: 6 - 9 palců u ramene
Hmotnost: 3 - 6 lb.
Životnost: 12-20 letjak velký je tibetský doga

Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix Personality

Cavalier King Charles Spaniel a Chihuahua jsou loajální a milující. Jsou také velmi okouzlující, takže pozor! Tento pes bude vyžadovat dobrý tréninkový režim, protože se může vzrušovat. Jsou velmi loajální ke své rodině. Jednou z nejlepších věcí, které můžete pro každé plemeno udělat, je co nejvíce jej socializovat. Použijte pozitivní výztuž, jde to dlouhou cestu! Měla by být spíše láskyplná a milovat být s vámi, může být také tvrdohlavá, takže na to pamatujte.


Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Cavalier King Charles Spaniel smíchaný s čivavou může být mimo jiné náchylný na dysplázii kloubů, onemocnění mitrální chlopně, šedý zákal.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Cavalier King Charles Spaniel Chihuahua Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

border kolie doga mix

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Kavalír King Charles španěl Chihuahua Mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy Cavalier King Charles Spaniel

Cavalier Rescue USA

Cavalier Rescue USA

Cavalier Rescue Trust


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Australský ovčák Beagle Mix

Australský ovčák Malinois Mix

Australský ovčák Border Collie Mix

Australský ovčák Boxer Mix

Australský ovčák Cane Corso Mix