Psi

Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix je smíšený plemenný pes, který je výsledkem chovu Cardigan Welsh Corgi a Tibetan Mastiff. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Corgi je známý tím, že je láskyplný, oddaný a inteligentní. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Cardigan Welsh Corgi nebo tibetská doga? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu tibetské dogy Cardigan Welsh Corgi.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si vzali štěně Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.čau čau šarpej
Cardigan Welsh Corgi Tibetská doga Historie mixu

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Cardigan Welsh Corgi History

Cardigan Welsh Corgi je jedním ze dvou pasteveckých psů, nazývaných corgis, kteří před mnoha staletími zaokrouhlovali ovce ve Walesu. Poprvé byla viděna v Cardiganshire ve Walesu - osadě raných Keltů. Její blízký příbuzný, Pembroke Welsh Corgi, vypadá podobně, ale ve skutečnosti se od Cardiganu odchyluje tolika způsoby, že v roce 1934 je americký Kennel Club (AKC) formálně uznal jako dvě samostatná plemena psů, přičemž Pembroke věřil, že sestoupí z Rodina psů Spitzů a Cardiganů, z linie jezevčíka. Je to teorie, kterou nelze ani dokázat, ani vyvrátit, ale s prohlášením AKC z roku 1934 chovatelé přestali křížit dva druhy corgi a místo toho se zaměřili na vývoj linií, které byly buď čistě svetr nebo čistě Pembroke.

Bylo to asi v roce 1200 př. N. L., Ve velšské vysokohorské oblasti, která se nyní nazývá Cardiganshire, našel Keltský bojovník ze střední Evropy místo, kde se usadit. Uprostřed Cardiganshire ležela vesnice Bronant, která by se pro tyto válečníky stala pevností. Dnešní svetr Cardigan Welsh Corgi sestupuje ze starého Bronant Corgi s lehkou infuzí krve žíhané pastýře.

Corgis je dnes známý svou houževnatostí jako ovčáci, ale o mnoho let dříve byli oceňováni pro svou bdělost jako stráže, inteligence a společnost.

před stovkami let, kdy britská koruna vlastnila prakticky veškerou půdu, a chudí nájemní farmáři směli oplocovat jen pár hektarů obklopujících jejich domov pro osobní potřebu. Zbytek půdy byl obyčejný, kde farmáři mohli spásat svůj dobytek - primární zdroj svých příjmů - na takové pastvě, jakou si mohli zajistit. Soutěž o zemědělskou půdu byla tvrdá. Malý svetr Welsh Corgi byl vycvičen, aby dělal pravý opak toho, co dělají pastevecké psy: bylo naučeno štěkat za paty dobytka svého majitele a vyhánět je daleko. Rovněž by vyhnal sousední dobytek ze země, kterou se jeho páni chtěli pást. Ať tak či onak, úkoly Corgi byly stejné: píšťalka od jejího majitele by poslala psa pryč, aby našel a štěkal na dobytek, bez ohledu na to, komu patřili, a v pronásledování by vydržel donekonečna, pokud by tuto píšťalku slyšel . Cardiganův nízko posazený typ těla, s nepřiměřeně krátkými nohami a dlouhým tělem, mu umožnil obzvláště zdatné vrhat se a vyhnout se dobře mířeným kopům rozzlobeného dobytka, což jej klasifikovalo jako podpatku. Když byl úkol splněn ke spokojenosti majitele, vydal by pronikavé dlouhé píšťalky jiného tónu a pes se spolehlivě vrátil.

Historie tibetské dogy

Tibetská doga původně pochází z Tibetu. Je to staleté primitivní plemeno. Důkazy DNA nám říkají, že jsou staré asi 5 000 let. Toto je velké a silné plemeno. Mají dlouhou srst a ušlechtilý vzhled. Někteří lidé říkají, že svým vzhledem a mohutnou velikostí připomínají lva. Před rokem 1800 o nich není známo mnoho. V roce 1847 byl první pes dovezen z Tibetu do Anglie jako dárek královně Viktorii. V roce 1874 dovezl další dva král Edward VII., Který byl v té době princem z Walesu. Dva z těchto psů byly skutečně darovány prezidentovi Spojených států v 50. letech. Klub tibetských mastinů v Americe byl založen v roce 1974. Byli uznáni americkým Kennel Clubem v roce 2007. V Tibetu je dodnes viděli cestovat s obchodníky a pracovat jako strážní psi.


Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix Size and Weight

Cardigan Welsh Corgi
Výška: 10 - 12 palců u ramene
Hmotnost: 25 - 38 lb.
Životnost: 12 - 15 letTibetská doga
Výška: 24 - 30 palců u ramene
Hmotnost: 75 - 160 lb.
Životnost: 12 - 15 let


Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix Personality

Cardigan Welsh Corgi a tibetská doga mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Cardigan Welsh Corgi smíchaný s tibetskou doga může být mimo jiné náchylný k dysplázii kloubů, problémům s očima, PRA.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Cardigan Welsh Corgi Tibetan Mastiff Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Americký buldok boxer mix štěňata na prodej

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Cardigan Welsh Corgi Tibetská doga Mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Cardigan Welsh Corgi Odkazy

Záchranný svetr

Záchranný svetr

The Daily Corgi


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix