Psi

Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix je smíšený plemenný pes pocházející z chovu Cardigan Welsh Corgi a Shih Tzu. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Corgi je známý tím, že je láskyplný, oddaný a inteligentní. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Cardigan Welsh Corgi nebo Shih Tzu? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix History

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Cardigan Welsh Corgi History

Cardigan Welsh Corgi je jedním ze dvou pasteveckých psů, nazývaných corgis, kteří před mnoha staletími zaokrouhlovali ovce ve Walesu. Poprvé byla viděna v Cardiganshire ve Walesu - osadě raných Keltů. Její blízký příbuzný, Pembroke Welsh Corgi, vypadá podobně, ale ve skutečnosti se od Cardiganu odchyluje tolika způsoby, že v roce 1934 je americký Kennel Club (AKC) formálně uznal jako dvě samostatná plemena psů, přičemž Pembroke věřil, že sestoupí z Rodina psů Spitzů a Cardiganů, z linie jezevčíků. Je to teorie, kterou nelze ani dokázat, ani vyvrátit, ale s prohlášením AKC z roku 1934 chovatelé přestali křížit dva typy corgi a místo toho se zaměřili na vývoj linií, které byly buď čistě svetr nebo čistě Pembroke.

Bylo to asi v roce 1200 př. N. L., Ve velšské vysokohorské oblasti, která se nyní nazývá Cardiganshire, našel válečník Keltové ze střední Evropy místo, kde se usadit. Uprostřed Cardiganshire ležela vesnice Bronant, která by se pro tyto válečníky stala pevností. Dnešní svetr Cardigan Welsh Corgi sestupuje ze starého Bronant Corgi s mírnou infuzí krve žíhané pastýře.

Corgis je dnes známý svou houževnatostí jako ovčáci, ale o mnoho let dříve byli oceňováni pro svou bdělost jako stráže, inteligence a společnost.

před stovkami let, kdy britská koruna vlastnila prakticky veškerou půdu, a chudým nájemním farmářům bylo povoleno pouze oplocení několika akrů obklopujících jejich domov pro osobní potřebu. Zbytek půdy byl obyčejný, kde farmáři mohli spásat svůj dobytek - primární zdroj svých příjmů - na takové pastvě, jakou si mohli zajistit. Soutěž o zemědělskou půdu byla tvrdá. Malý svetr Welsh Corgi byl vycvičen, aby dělal pravý opak toho, co dělají pastevecké psy: bylo naučeno štěkat za paty dobytka svého majitele a vyhánět je daleko. Rovněž by vyhnal sousední dobytek ze země, kterou se jeho páni chtěli pást. Ať tak či onak, úkoly Corgi byly stejné: píšťalka od jejího majitele by poslala psa pryč, aby našel a štěkal na dobytek, bez ohledu na to, komu patřili, a v pronásledování by přetrvával donekonečna, pokud by tuto píšťalku slyšel . Cardiganův nízko posazený typ těla, s nepřiměřeně krátkými nohama a dlouhým tělem, umožnil obzvláště zručné vrhání se mezi a vyhýbání se dobře mířeným kopům rozzlobeného dobytka, což jej klasifikovalo jako podpatku. Když byl úkol splněn ke spokojenosti majitele, vydal by pronikavé dlouhé píšťalky jiného tónu a pes se spolehlivě vrátil.border kolie zlatý retrívr mix štěňat na prodej


Historie Shih Tzu

Původ Shih Tzu sahá před mnoha staletími do starověké Číny a Tibetu. Předpokládá se, že toto plemeno se vyvinulo křížením miniaturních čínských plemen s malými tibetskými plemeny - zejména Lhasa Apsos s Pekingese. Shih Tzu byl vždy oblíbencem císařů Číny. Během dynastie Tchang bylo řečeno, že pár těchto psů dostal čínský dvůr král Vigur. Další lidé poslali později lidé z Ho Chou. V polovině 16. století byli z Tibetu do Číny přivezeni malí psi, kteří se podobali lvům, a tito psi byli zvyklí na vývoj plemene Shih Tzu, které dnes známe. Shih Tzu byl populární také během dynastie Ming, upřednostňovaný královskými i prostými občany.


Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix velikosti a hmotnosti

Cardigan Welsh Corgi
Výška: 10 - 12 palců u ramene
Hmotnost: 25 - 38 lb.
Životnost: 12 - 15 letShih Tzu
Výška: 8 - 11 palců v rameni
Hmotnost: 9-16 lb.
Životnost: 10 - 16 let


Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix osobnosti

Cardigan Welsh Corgi a Shih Tzu mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.

zlatý retrívr čivava mix na prodej

Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Cardigan Welsh Corgi smíchaný s Shih Tzu může být mimo jiné náchylný k dysplázii kloubů, problémům s očima, PRA.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

mix žíhaného pitbula německého ovčáka

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Cardigan Welsh Corgi Shih Tzu Mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Cardigan Welsh Corgi Odkazy

Záchranný svetr

Záchranný svetr

The Daily Corgi


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix