Psi

Cane Corso Sibiřský husky mix je smíšený plemenný pes, který vznikl chovem cane corso a sibiřského huskyho. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Cane Corso je známé tím, že je zdrženlivé, stabilní a tiché. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Cane Corso nebo sibiřský husky? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Cane Corso sibiřského huskyho.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Cane Corso Siberian Husky Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Cane Corso sibiřský husky mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Historie mixu sibiřského huskyho Cane Corso

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie Cane CorsoCane Corso (množné číslo: Cani Corsi) je velké a pevné italské plemeno, ve své rodné zemi vysoce ceněné pro svou schopnost hlídacího psa, lovce a společníka. On je také různě známý jako italský doga, Cane Corso Italiano, Cane Corso Mastiff, italský Corso Dog a italský Molosso. Je to velký pes, jehož velikost a někdy i výrazný výraz obličeje může zastrašit lidi, kteří toto plemeno neznají.

Zábavný fakt: Slovo corso znamená v italštině strážce nebo ochránce.

Cani Corsi se po staletí držela na nízké úrovni. Během své historie měli tendenci patřit k vzdáleným venkovským nebo bohatým majitelům, kteří oceňovali lovecké a hlídací schopnosti psů. Cane Corso je lovec a je loveckým psem, což znamená, že dokáže znehybnit kořist pouze pomocí své síly a silných čelistí a zubů.

Cane Corso je příbuzný novomanželské dogy, protože oba psi jsou potomky původního italského molossera.

V nedávné minulosti bylo Cane Corso běžným místem po celé Itálii. Ale do 20. století chovalo méně lidí a počet psů se zmenšil, ačkoli mnoho Cani Corsi pomáhá jejich lidem hlídat majetek, dobytek a rodiny dodnes.
Když se v 60. a 70. letech začala populace Cane Corso zmenšovat, skupina italských fanoušků je začala obnovovat. Do roku 1994 populace vzrostla a toto plemeno bylo plně přijato Italským Kennel Clubem (ENCI) jako 14. italské plemeno psů. FCI prozatímně přijal Corso v roce 1997 a o deset let později byl plně mezinárodně uznáván.

O deset let později dovezl muž jménem Michael Sottile první vrh Corsos do Spojených států. Příští rok, 1989, přinesl druhý vrh. V roce 1993 se zrodila Mezinárodní asociace Cane Corso. Tento plemenný klub nakonec hledal uznání u amerického Kennel Clubu, který byl udělen v roce 2010. Toto plemeno nyní řídí Americká asociace Cane Corso. Popularita plemene roste stejně rychle jako štěně Corso; v roce 2013 se ve Spojených státech umístil na 50. místě v roce 2013, což je 10bodový skok ze 60. místa v roce 2012.Historie sibiřského huskyhoSibiřský husky je středně velké pracovní plemeno psů, které vzniklo na severovýchodní Sibiři v Rusku. Rovněž se to jmenuje Chukcha. Byli původně chováni a chováni lidmi Chukchi. Toto plemeno patří do genetické rodiny Spitzů a bylo původně chováno k poměrně rychlému tažení saní na dlouhé vzdálenosti. Každý ví, že se jedná o pracovního psa, který byl chován k tažení saní. Díky tomu se Eskymáci mohli mnohem snadněji pohybovat. Je o nich známo, že jsou únikovými umělci, kteří se vyhrabou z nejsilnějšího plotu. Vzhledem k tomu, že byli chováni k tažení věcí, můžete si představit, že to nejsou nejjednodušší psi na procházky. Byli velmi nápomocni v počátečním Iditarodu, což byla rasa o záchranné sérum z Anchorage na Nome Aljašku.


Cane Corso sibiřský husky mix velikosti a hmotnosti

Cane Corso
Výška: 24 - 28 palců u ramene
Hmotnost: 85 - 110 lb.
Životnost: 10 - 12 let

štěňata mixu shih tzu pom

sibiřský husky
Výška: 20 - 23 palců na rameni
Hmotnost: 35 - 60 lb.
Životnost: 12-15 let
Cane Corso sibiřský husky mix osobnosti

Cane Corso a sibiřský husky mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Cane Corso sibiřský husky mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Cane Corso smíchané se sibiřským huskym může být mimo jiné náchylné na dysplázii kloubů, problémy s očima, svědění, torzi žaludku.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Cane Corso Sibiřský husky mix péče


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

směs kokršpaněla a shitzu

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Cane Corso Sibiřský husky mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy Cane Corso

Záchrana Cane Corso

Záchrana Cane Corso

Must Love Corsos


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix