Psi

Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix je smíšený plemenný pes, který je výsledkem chovu Cairn teriérů a Pembroke Welsh Corgi. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Cairn teriér je známý tím, že je vytrvalý, inteligentní a nebojácný. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Cairn teriér nebo Pembroke Welsh Corgi? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu Cairn Terrier Pembroke Welsh Corgi Mix.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali štěně Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix History

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie Cairn teriérů

Z vysočiny se vynořuje Cairn teriér, potomek jednoho z nejstarších známých skotských linií pracujících teriérů z 16. století. Původně byl chován, aby zbavil zemi škůdců, většinou hlodavců, ale také větší kořisti, jako jsou vydry a lišky. Tři současní skotští teriéři - skotský, West Highland White a Cairn - pocházeli ze zavedeného plemene zvaného skotský teriér, z něhož se v roce 1873 stali dvě odlišná plemena teriérů, Dandie Dinmont teriér a Skye teriér. Tito teriéři pocházeli ze stejné populace ve skotské vysočině, ale nakonec se vyvinuli jako dvě různá plemena. Později skotští, West Highland White a Cairn teriéři pocházeli ze stejné populace a původně se odlišovali pouze barvou.

Zábavný fakt: Většina Cairnských teriérů je levá tlapka. Výzkum ukázal, že tato vlastnost koreluje se silným čichem - hlavní výhodou při hledání kořisti. Pes, který nyní známe jako cairnský teriér, se původně jmenoval krátkosrstý skye teriér, když byl v roce 1909 přihlášen do soutěže Kennel Club ve Velké Británii. Chovatelé standardních skye teriérů namítali a jméno Cairn teriér se zmiňuje o kamenných hromadách rašeliniště, kde pes pronásleduje svou kořist, byl přijat jako kompromis.

Cairn teriér získal uznání AKC v roce 1913, ačkoli v této době mnoho chovatelů jak v USA, tak ve Velké Británii překračovalo Cairn teriéry s West Highland White Terrier. V roce 1917 AKC zablokovala jakýkoli Cairn smíšeného dědictví, což dokazuje bílý plášť. Britský standard následoval v roce 1923, kdy byl přepsán tak, aby zakazoval všechny bílé psy.

Zábavný fakt: Cairn teriér vylíčil Dorothyho malého psa Toto v klasickém filmu Čaroděj ze země Oz (1939)

Historie Pembroke Welsh Corgi

Pembroke Welsh Corgi je také známý jako PWC nebo Pem. Je to velmi staré plemeno psa. S kořeny sahajícími až do roku 1107 n. L. Jak název napovídá, pocházejí z Walesu a říká se, že je tam vzali vlámští tkalci. Existuje pohádka, která říká, že dvě děti běhaly lesem a přišly na pohřeb za vílou. Smuteční víly přinesly oběma dětem dvě štěňata corgi. Říká se také, že se používali jako koně pro víly, než se stali pasteveckými psy pro lidi. Na spodní části hrbolů Corgis je řada mírně drsnější srsti, kterou podle starověké velšské tradice představuje linie sedla od válečných válečníků.

Jsou to zjevně pastevecké plemeno, ale mají dobrou psí agilitu, poslušnost a herectví. I když jsou malí, jsou to velmi rychlí psi.


Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix velikost a hmotnost

Cairn teriér
Výška: 9 - 10 palců u ramene
Hmotnost: 13 - 14 lb.
Životnost: 12 - 15 letPembroke Welsh Corgi
Výška: 10 - 12 palců u ramene
Hmotnost: 24 - 31 lb.
Životnost: 12-15 let


Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix osobnosti

Cairn teriér a Pembroke Welsh Corgi mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.

směs německého ovčáka cane corso

Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Cairn teriér smíchaný s Pembroke Welsh Corgi může být mimo jiné náchylný k šedému zákalu, dystrofii rohovky, cukrovce.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

mix čivavy a rotvajlera

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Cairn teriér Pembroke Welsh Corgi Mix krmení

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčle a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy Cairn teriér

Cairn Rescue

Cairn Rescue USA

Cairn Rescue USA


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix