Psi

Bruselský Griffon Shih Tzu Mix je smíšené plemeno psa, které pochází z chovu bruselského griffonu a Shih Tzu. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Bruselský griffon je známý tím, že je zvědavý, ostražitý a citlivý. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako bruselský griffon nebo Shih Tzu? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu bruselského grifonka Shih Tzu.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít šlechtitelem, aby získali štěně Brusel Griffon Shih Tzu Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata bruselského grifonka Shih Tzu Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Historie mixu bruselského grifonka Shih Tzu

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie bruselského griffona

Stejně jako u ovčáků chovali Belgičané od poloviny do konce 19. století nové odrůdy psích hraček. Kromě bruselského griffona (francouzsky Griffon Bruxellois) mezi ně patřil belgický griffon (Griffon Belge) a Petit Brabançon. Všichni tři z těchto hraček jsou považováni za potomky stejného předka, psa zvaného Smousje. Smousje byl drsný, malý teriérský pes chovaný ve stájích, aby eliminoval hlodavce. Později se předpokládá, že jak Pug, tak dvě odrůdy anglického hračkáře byly překříženy s bruselským griffonem. Dnes je hlavním rozdílem mezi všemi belgickými psy lovícími hlodavce jejich struktura srsti - označují se jako bruselský griffon s drátěným nebo hladkým povrchem.

Mezi významnými registry plemen AKC uznává pouze bruselského griffona; Evropské skupiny uznávají všechny tři dřívější grifony se standardy plemene, které se liší hlavně strukturou a barvou srsti.

Zábavný fakt: Bruselský griffon je spojen s franšízou hvězdných válek. Režisér vizuálních efektů snímku Návrat Jediho (1983) použil k vytvoření obecného vzhledu chlupatých postav Ewoků obrázek Griffona Bruxelloise, stejného druhu psa, jaký vlastnil George Lucas. Maskérka to odtamtud vzala a narodili se obyvatelé Forest Moon of Endor.

V roce 1870 se bruselský griffon vychoval z pronásledovatele krys stodoly k oblíbenému mezi královskými hodnostmi. Belgická královna Henrietta Maria si je užila natolik, že se stala vyhledávanou jak členy šlechty, tak dělnickými lidmi v Bruselu. Dnešní bruselský griffon je temperamentní malý pes, který apeluje na lidi všech společenských tříd na obou stranách Atlantiku.

Jak se stalo tolika plemenům během dvou světových válek, bruselský griffon téměř vyhynul během 40letého období, během něhož se války vedly. Specializovaná skupina obdivovatelů ve Velké Británii a jinde obnovila toto plemeno, ale zůstává relativně neobvyklé, zejména v USA

Historie Shih Tzu

Původ Shih Tzu sahá před mnoha staletími do starověké Číny a Tibetu. Předpokládá se, že toto plemeno se vyvinulo křížením miniaturních čínských plemen s malými tibetskými plemeny - zejména Lhasa Apsos s Pekingese. Shih Tzu byl vždy oblíbencem čínských císařů. Během dynastie Tchang bylo řečeno, že pár těchto psů byl dán čínskému soudu králem Vigur. Další lidé poslali později lidé z Ho Chou. V polovině 16. století byli z Tibetu do Číny přivezeni malí psi, kteří se podobali lvům, a tito psi byli zvyklí na vývoj plemene Shih Tzu, které dnes známe. Shih Tzu byl populární také během dynastie Ming, upřednostňovaný královskými i prostými občany.


Bruselský Griffon Shih Tzu Mix Velikost a Hmotnost

Bruselský grifonek
Výška: 9 - 10 palců u ramene
Hmotnost: 8 - 10 lb.
Životnost: 10 - 15 letShih Tzu
Výška: 8 - 11 palců v rameni
Hmotnost: 9-16 lb.
Životnost: 10 - 16 let


Bruselský griffon Shih Tzu Mix osobnosti

Bruselský griffon a Shih Tzu mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Bruselský Griffon Shih Tzu Mix Zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Bruselský griffon smíchaný s Shih Tzu může být mimo jiné náchylný na kloubní dysplázii, distichie, kataraktu, pra.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Bruselský Griffon Shih Tzu Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Krmení bruselského grifonu Shih Tzu

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy na bruselského griffona

Záchrana bruselského griffona

Záchrana bruselského griffona

Záchrana bruselského griffona


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Bernský salašnický pes border kolie mix

Boxer Border Collie Mix

Chow Border Collie Mix

Corgi Border Collie Mix

Newfoundlandská border kolie mix