Psi

Směs belgických malinoisů Border Collie Mix je pes smíšeného plemene, který vznikl z chovu belgických malinoisů a border kolií. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Belgický Malinois je známý jako ochranné a strážné plemeno. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako belgický malinois nebo border kolie? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném mixu belgických malinoisských border kolií.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali své štěně belgické malinoisské border kolie mix. To znamená, že mají-li na prodej nějaké belgické štěňata malinois Border Collie Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Historie mixu belgických malinoisských border kolií

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie belgického Malinoismix rottweiler blue heeler

Belgický malinois (někdy nazývaný malinoisský pes) je součástí kvarteta známých belgických ovčáků. Je hladší než její bratranec, belgický Laekenois, stejně silná, rychlá a silná. Jméno Malinois převzala z Malines, belgického města, ze kterého pochází. Malinois jsou pracovní psi, rádi, že mají úkol - ať už je to hbitost, stádo, stopování, poslušnost, terapie, záchranné práce nebo vojenské či policejní práce. Dalším důkazem její všestrannosti je, že tajná služba hlídá v areálu Bílého domu belgického Malinois!

Stejně jako její další příbuzní Shepherd však i Malinois potřebuje aktivitu, a to nelze přeceňovat. Dělají to nejlépe s majiteli, kteří sami vedou aktivní život a chtějí, aby se o to podělil pes. Lidé, kteří hledají klidného psa, který může zůstat sám několik hodin, by neměli uvažovat o malinoisovi, protože nuda je může zničit. Mají také silnou kořist, což znamená, že majitel bude muset udržovat Malinois v bezpečí, když je venku - kvůli malé zvěři a kočkám. Belgický Malinois se objevil koncem 19. století jako pastevecký pes. S teplým kabátem, pohyblivostí pohybu a bezmeznou energií mohla v nejhorším počasí pracovat dlouhé hodiny. Netrvalo dlouho a armáda uznala hodnotu tohoto plemene během války a Malinois během první světové války představoval svou domovskou zemi jako transportéry, sanitky a dokonce i tahače těžkých kulometů.
Diesel, policejní pes malinois, který byl zabit přátelskou palbou při pařížských teroristických útocích v roce 2015, dostal pohřeb se všemi poctami. Na její počest byla Diesel pokřtěna nová policejní štěně.
Belgický Malinois jménem Rocket sloužil jednotce indické národní bezpečnosti K-9 jako odborný útočný a čichací pes. Rocket byl v roce 2016 doporučen k ocenění za statečnost za detekci přítomnosti nepřítele během útoku na základnu. Operace mu způsobila popáleniny na tlapkách a na čele, ale po týdnech léčby byl zpět v práci.Historie border kolieTady je další kolie pes, který nevypadá jako Lassie! Termín kolie je obecný, který se používá k popisu libovolného počtu ovčáckých psů, nejen jednoho psa jednoho vzhledu. Border kolie je půvabným a přirozeným pastevcem pro farmáře po celém světě, ale potenciální majitelé domácích zvířat by si měli být vědomi jejich energetické úrovně, která je jednou z nejvyšších mezi všemi špičáky. Border kolie mají sladký temperament a jsou jedním z nejinteligentnějších plemen ve všech dogmatech, ale nepřijměte je, pokud nemáte středně velkou zahradu a dostatek času na trénink a cvičení. Vy ani pes nebudete šťastní. Ale pokud hledáte atletického, středně velkého psa se snadnými požadavky na péči a rozumem, který odpovídá vašemu vlastnímu, může být Border Collie pro vás! Border kolie byla chována pro stádo a pochází z pohraniční oblasti mezi Anglií a Skotskem. Její předkové byli Landrace kolie společné pro Britské ostrovy. Kromě pasení byla také chována pro inteligenci, což je rys, který si zachovává dodnes. Předpokládá se, že slovo kolie pochází z keltského slova pro užitečné.

V roce 1915 zavedla britská mezinárodní společnost pro ovčí psy termín border kolie, aby odlišila své kolie od kolie Kennel Clubu. Oba psi byli chováni ze stejné populace, ale vykazovali určité rozdíly ve vzhledu. Všechny čistokrevné border kolie dnes mohou vystopovat své předky zpět k jednomu ze dvou psů, kteří jsou příkladem plemene. Byli představeni v Austrálii a na Novém Zélandu ve druhé polovině devatenáctého století. Někteří chovatelé se dnes staví proti používání border kolií jako výstavních psů, protože se obávají, že bude stádový instinkt chován. Takže dodnes se kvalita chovu border kolie posuzuje podle jedné ze dvou základen: pastevecké schopnosti, jak ji stanoví Mezinárodní společnost pro ovčí psy; nebo čistě podle konformace a vzhledu. Border Collie registry existují ve Velké Británii, USA, Austrálii, Kanadě, Jižní Africe a Turecku.


Velikost a hmotnost belgické malinoisské border kolie

Belgický Malinois
Výška: 22 - 26 palců na rameni
Hmotnost: 55 - 75 lb.
Životnost: 12 - 14 let

směs malamuta svatého Bernarda

Border kolie
Výška: 18 - 22 palců v rameni
Hmotnost: 30-45 lb.
Životnost: 10 - 17 let
Osobnost belgického malinoisského border kolie

Belgický malinois a border kolie mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Směs belgických malinoisských border kolií zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Belgický malinois smíchaný s border kolií může být mimo jiné náchylný na kloubní dysplazii, progresivní retinální atrofii, šedý zákal.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Péče o mix belgických malinoisských border kolií


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Krmení mixu belgické malinoisské border kolie

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

teriér border kolie mix

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy na belgický Malinois

Záchrana amerického belgického Malinois

Záchrana amerického belgického Malinois

Malinoisská záchranná liga


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Anatolský ovčák Australský ovčák

Anatolský ovčák australský teriér

Anatolský ovčák Basset Hound Mix

Anatolský ovčák belgický malinois mix

Anatolský ovčák Bernský salašnický pes