Psi

Basenji Border Collie Mix je pes smíšeného plemene, který je výsledkem chovu Basenji a Border Collie. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Basenji je láskyplný, energický a inteligentní. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako Basenji nebo Border Collie? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste si mohli prohlédnout obrázky, videa a dozvědět se více o krásném mixu Basenji Border Collie Mix.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali štěně Basenji Border Collie Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaké štěňata Basenji Border Collie Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Historie mixu Basenji Border Collie

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie BasenjiBasenji je lovecký pes pocházející z Afriky a lidé tam s nimi loví dodnes. Fanoušci Basenji popisují své psy jako mistrovské dílo přírody kvůli jejich nápadnému vzhledu, lovecké zdatnosti, touze po společnosti a relativnímu tichu.
Nejznámější vlastností Basenji je, že neštěká; raná literatura o tomto plemeni ji popisuje jako afrického psa bez kůry. Není však bez hlasivek. namísto štěkání Basenji produkuje řadu charakteristických zvuků, které byly popsány jako jódlování, kokrhání a chrčení. Může také vydat varovné zavrčení. Naříkat, když je nešťastná, je další součástí jejího hlasového repertoáru.

Ačkoli chovatelské kluby klasifikují Basenjiho jako honiče zraku, ve skutečnosti při lovu používá oči i uši.

Paleontologové mají vědecké důvody domnívat se, že Basenji je potomkem nejdříve známých psů. V izolované Africe žila a prospívala tisíce let a do Evropy byla známa až kolem roku 1895. Výsledkem je, že dnešní Basenji je zatím relativně nezměněn lidským impulsem ke křížení psů. Její velikost, tvar, barvy, struktura srsti a temperament jsou téměř stejné jako po tisíce let.

Pokusy přivést toto plemeno do Anglie selhaly až do roku 1937, kdy zde byl konečně založen úspěšný chov. Basenji dorazil do Ameriky krátce poté. Americký Kennel Club formálně přijal toto plemeno v roce 1943.Historie border kolieTady je další kolie pes, který nevypadá jako Lassie! Termín kolie je obecný, který se používá k popisu libovolného počtu ovčáckých psů, nejen jednoho psa jednoho vzhledu. Border kolie je elegantní a přirozený pastevec pro farmáře po celém světě, ale potenciální majitelé domácích zvířat by si měli být vědomi jejich energetické úrovně, která je jednou z nejvyšších mezi všemi špičáky. Border kolie mají sladký temperament a jsou jedním z nejinteligentnějších plemen ve všech dogmatech, ale nepřijímejte je, pokud nemáte středně velký až velký dvorek a dostatek času na trénink a cvičení. Vy ani pes nebudete šťastní. Ale pokud hledáte atletického, středně velkého psa se snadnými požadavky na péči a rozumem, který odpovídá vašemu vlastnímu, může být Border Collie pro vás! Border kolie byla chována pro stádo a pochází z pohraniční oblasti mezi Anglií a Skotskem. Její předkové byli Landrace kolie společné pro Britské ostrovy. Kromě pasení byla také chována pro inteligenci, což je rys, který si zachovává dodnes. Předpokládá se, že slovo kolie pochází z keltského slova pro užitečné.

V roce 1915 zavedla britská mezinárodní společnost pro ovčí psy termín border kolie, aby odlišila své kolie od kolie Kennel Clubu. Oba psi byli chováni ze stejné populace, ale vykazovali určité rozdíly ve vzhledu. Všechny čistokrevné border kolie dnes mohou vystopovat své předky zpět k jednomu ze dvou psů, kteří jsou příkladem plemene. Byli představeni v Austrálii a na Novém Zélandu ve druhé polovině devatenáctého století. Někteří chovatelé se dnes staví proti používání border kolií jako výstavních psů, protože se obávají, že bude stádový instinkt chován. Takže dodnes se kvalita chovu border kolie posuzuje podle jedné ze dvou základen: pastevecké schopnosti, jak ji stanoví Mezinárodní společnost pro ovčí psy; nebo čistě podle konformace a vzhledu. Border Collie registry existují ve Velké Británii, USA, Austrálii, Kanadě, Jižní Africe a Turecku.


Velikost a hmotnost mixu Basenji Border Collie

Basenji
Výška: 17 palců u ramene
Hmotnost: 22 - 24 lb.
Životnost: 12-16 let

basetový anglický buldok mix

Border kolie
Výška: 18 - 22 palců v rameni
Hmotnost: 30-45 lb.
Životnost: 10 - 17 let
Basenji Border Collie Mix Osobnost

Basenji a border kolie mohou být trochu odvážní. Mohou to být zvědaví malí kluci, takže na toto chování dávejte pozor! Všichni psi potřebují pozornost a nechtějí zůstat sami. Proto máte domácího mazlíčka, že? Plánujte vyvinout úsilí na její socializaci, protože to z dlouhodobého hlediska sklidí dividendy. Vždy používejte pozitivní vyztužení, i když mohou mít vlastní mysl. Užijte si pobyt se svým novým smíšeným plemenem a milujte vztah, který s nimi budete mít.


Zdraví mixu border kolie Basenji

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Basenji smíchaný s border kolií může být mimo jiné náchylný na dysplázii kloubů, dystrofii rohovky, luxaci patela.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Péče o mix border kolií Basenji


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Krmení mixem Basenji Border Collie

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy Basenji

Záchrana Basenji

Camp Basenji

Záchrana Colorado Basenji


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Australský teriér Beagle Mix

Australský teriér Laekenois Mix

Australský teriér Berger Picard Mix

Australský teriér Bloodhound Mix

Mix boxerů australského teriéra