Psi

Australský ovčácký honácký pes - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix, je smíšený plemenný pes, který vznikl z chovu australského ovčáckého honáckého psa - Blue Heeler a leopardího psa Catahoula. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Australan je známý tím, že je přátelský, láskyplný a inteligentní. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako australský ovčácký ocas - Blue Heeler nebo leopardí pes Catahoula? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásném australském ovčáckém psím ocasu - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby si pořídili štěně australského Stumpy Tail Cattle Dog - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix. To znamená, že pokud mají na prodej štěňata australského Stumpy Tail Cattle - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Australský podsaditý ocasní honácký pes - historie Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.jack russell aussie mix

Australský podsaditý ocasní honácký pes - historie modrého podpatku

Jak by se dalo uhodnout, australský Stumpy Tail Cattle Dog, známý také jako modrý podpatek, pochází z Austrálie. Předpokládá se, že je nejstarším domestikovaným plemenem původem z kontinentu. To je trochu spekulace a nikdy nebylo potvrzeno. Podobně jako australský ovčák se vědci domnívají, že britští kolonisté křížili své pastevecké psy s divokými dingoes a koliemi. To by se stalo v polovině 19. století. To bylo provedeno za účelem vytvoření plemene psa tolerantnějšího k podmínkám kontinentu. Extrémní vedro muselo být snesitelné a křížením vznikl pes, který se mu lépe přizpůsobil. Vzhledem k tomu, že se různá plemena australského honáckého psa rozcházela, australský ovčácký ovčácký pes téměř vyhynul. Opravdu nevím proč, ale modro zbarvené psy se ukázaly jako nejoblíbenější mezi majiteli rančů a honáky a stali se známými jako Blue Heelers.
Toto plemeno bylo nejprve známé jako australský heeler, později jako australský honácký pes, což je název, který je nyní přijímán jako oficiální v celé Austrálii i jinde. Někteří lidé je však stále nazývají Blue Heelers nebo Queensland Heelers.

Historie leopardího psa Catahoula

Catahoula pochází ze severní centrální Louisiany. Tato oblast je kolem jezera Catahoula, od kterého dostala své jméno. Slovo Catahoula má indický původ z Choctaw a znamená posvátné jezero, mnoho lidí si stále myslí, že pes pochází z indiánských psů, kteří v této oblasti byli po celá staletí. Je zřejmé, že se potomkem chovu mnoha různých plemen psů postupem času stal leopardí pes Catahoula. První osadníci v této oblasti Louisiany našli lesy plné divokých prasat i těchto indických psů, kteří byli v této oblasti původními. Ve skutečnosti bylo v lesích tolik divokých prasat, že to bylo považováno za nepříjemnost a malou hodnotu. Psi se rychle domestikovali, aby pomohli lovit prasata.


Australský ovčácký honácký ocas - modrý podpatek Catahoula leopardí pes, velikost a hmotnost

Australský ovčácký ocas - modrý podpatek
Výška: 18 - 20 palců v rameni
Hmotnost: 35 - 51 lb.
Životnost: 13-15 letCatahoula leopardí pes
Výška: 20 - 24 palců v rameni
Hmotnost: 35 - 82 lb.
Životnost: 10 - 14 let


Australský podsaditý ocasní honácký pes - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix Personality

Australský ovčácký honácký pes - Blue Heeler a leopardí pes Catahoula jsou známí tím, že jsou odvážní a ochranní. Blue Heeler je známý tím, že je loajální, odvážný a ochranný. Jsou to také velmi milující psi. Tento pes bude vyžadovat velmi silného a pevného majitele, který se ujistí, že je alfa a ne pes. Jsou opatrní, ale neohrožují cizí lidi a jsou láskyplní vůči rodině a dětem. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše láskyplná a užít si s vámi spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože mu nebude dobře. Chce být s smečkou.

mix zlatého retrívra irského vlčáka

Australský ovčácký honácký ocas - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix Health

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Australský ovčácký pes - Blue Heeler smíchaný s leopardím psem Catahoula může být mimo jiné náchylný k progresivní retinální atrofii, dysplazii kyčelního kloubu, hluchotě.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Australský ovčácký honácký pes - Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix Care


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

černobílá štěňata akita

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Australský podsaditý ocasní pes - krmení Blue Heeler Catahoula Leopard Dog Mix

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Australský ovčácký honácký ocas - odkazy na modré podpatky

Záchrana australského honáckého psa

Záchrana psů z dobytek

New Hope Cattle Dogs


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Australský ovčák Husky Mix

Boxer Husky Mix

Malamute Husky Mix

Rotvajler Husky Mix

Shiba Inu Husky Mix