Psi

Australský ovčák Boxer Mix je smíšený plemenný pes, který je výsledkem chovu australského ovčáka a boxera. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Australan je známý tím, že je přátelský, láskyplný a inteligentní. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako australský ovčák nebo boxer? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste si mohli prohlédnout obrázky, videa a dozvědět se více o překrásném mixu australského ovčáka.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali své štěně australského ovčáka Boxer Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaké štěňata australského ovčáka Boxer Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.

Historie mixu australského ovčáka

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se stal běžným v posledních dvaceti letech, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie australského ovčákaAustralský ovčák má poměrně vágní minulost a rodovou linii. Z tohoto důvodu je název trochu zavádějící. Aussie se ve skutečnosti před svým současným názvem volal následující - španělský ovčák, pastýřský pes, bob-ocas, nový mexický ovčák, kalifornský ovčák a australský ovčák. Existuje spousta lidí, kteří si myslí, že toto plemeno pochází z baskické oblasti ve Španělsku, kde je používali pastýři. Předpokládá se, že tito pastýři emigrovali na západní pobřeží Spojených států přes Austrálii a přivedli s sebou své psy. Ačkoli počátky nejsou zcela dohodnuté, existuje shoda, že se tento vývoj vyvinul v západní části Severní Ameriky v 19. a na počátku 20. století. Jedna z teorií, kde dostali své jméno, je, že byli pojmenováni pro dovezené ovce, které hnali.
Australský ovčák není tak ovlivněn nadmořskou výškou jako ostatní pastevecká plemena, takže se stal známým a milovaným pastevcem ovcí ve Skalistých horách. Původními chovateli byli farmáři v Boulderu v Coloradu, kteří poté začali prodávat a distribuovat psy po celém Západě.
Když se takoví psi používali hlavně jako pracovní zásoby, pastýři se mnohem více zajímali o pracovní schopnosti psů než o jejich vzhled. Výsledkem bylo, že v průběhu času pastýři křížili psy, o nichž se domnívali, že jim přinesou lepší pracovníky pro dané klima a krajinu. Krajina hrála velkou roli v tom, jak psi vypadali. Na východě USA byly terén a povětrnostní podmínky podobné podmínkám v Evropě. V Evropě pochází většina těchto plemen, takže tam existující plemena a jejich potomci fungovaly dobře.
Na americkém západě však byli potřeba různí psi, protože podmínky se od východu hodně lišily. Španělská stáda ovcí, známá jako Churra, byla zavedena jako jídlo. Pastýři přivezli španělské psy, kteří se osvědčili ve své práci na divokém a nebezpečném území. Tito psi byli vysoce ceněni pro svou schopnost stáda a ochrany před predátory na otevřeném výběhu. Selektivní chov po mnoho generací se zaměřil na aspekty psa, které mu umožnily fungovat jako efektivní chovatel na americkém západě. Muselo to zvládnout drsné počasí; mít spoustu rychlosti, atletiky, energie a vytrvalosti; a být inteligentní, flexibilní a nezávislí; zatímco zůstal poslušný.Historie boxeraBoxeři jsou velcí, svalnatí psi se čtvercovou hlavou, kteří jsou extrémně hraví a mají spoustu energie. Nepředpokládá se, že jsou úplně dospělí, dokud jim nebudou tři roky. To jim dává jednu z nejdelších štěňátek v psím světě. Typický boxer je inteligentní, ostražitý a nebojácný, přesto přátelský. Je věrný své rodině a rád si s nimi hraje, ale je také svůjhlavý, zvláště pokud se s ním pokusíte použít tvrdé tréninkové metody. Na negativní posílení nebudou vůbec dobře reagovat, takže se ujistěte, že je chválíte pozitivně. Jsou velmi trpěliví a jemní, zejména s dětmi. Jsou to psi s vysokou energií a potřebují hodně pohybu. Pokud jim to nemůžete poskytnout, pak to pro vás pravděpodobně není pes. Díky své síle a odvaze mají boxeři široké využití v armádě a policii i v pátracích a záchranných pracích. Když jsou boxeři speciálně vyškoleni pro strážní práci, jsou vynikajícími hlídacími psy a zabrání vetřelci stejným způsobem jako doga. Boxeři také vynikají v poslušnosti, hbitosti a schutzhund (náročná třífázová soutěžní akce, která testuje sledovací, poslušnost a ochranné schopnosti psa). Boxeři by neměli být delší dobu ponecháni venku. Jejich krátký nos v létě účinně neochlazuje horký vzduch a krátká srst je v zimě neohřívá.
Boxer pochází z Německa od německého Bullenbeissera - psa typu mastifa - a buldoka. Bullenbeisser byl po staletí používán jako lovecký pes k lovu medvědů, divočáků a jelenů. Byli vycvičeni, aby chytili kořist a drželi se jí, dokud nepřijdou lovci. Boxer, který dnes známe, byl vyvinut na konci 19. století. V roce 1915 uznal americký Kennel Club (AKC) prvního šampiona boxerů Sieger Dampf v Dom, který vlastnila guvernérka a paní Lehmanová z New Yorku. Bohužel v USA nebylo mnoho boxerek, které by se mu chovaly, takže na plemeno neměl velký vliv. Když vypukla první světová válka, boxeři byli zařazeni do armády a sloužili jako poslové, nosili smečky a chovali se jako útoční a strážní psi. Boxeři se ve Spojených státech začali stávat populárními ve 40. letech 20. století, kdy si vojáci přicházející z druhé světové války vraceli s sebou maskoty Boxerů.

německý špic trpaslík na prodej

Velikost a hmotnost australského ovčáka v boxu

Australský ovčák
Výška: 18 - 23 palců na rameni
Hmotnost: 35 - 75 lb.
Životnost: 13-15 let

Boxer
Výška: 21 - 25 palců v rameni
Hmotnost: 60 - 70 lb.
Životnost: 10 - 12 let
Osobnost australského ovčáka boxera

Australský ovčák a boxer jsou známí tím, že jsou odvážní a ochranní. Australan je známý tím, že je inteligentní, aktivní a ochranný. Jsou to také velmi milující psi. Tento pes bude vyžadovat velmi silného a pevného majitele, který se ujistí, že je alfa a ne pes. Jsou opatrní, ale neohrožují cizí lidi a jsou láskyplní vůči rodině a dětem. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše láskyplná a užít si s vámi spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože mu nebude dobře. Chce být s smečkou.


Australský ovčák boxer mix zdraví

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabízet záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Australský ovčák smíchaný s boxerem může být mimo jiné náchylný k epilepsii, očním chorobám, dysplazii kyčelního kloubu, srdečním chorobám, alergiím.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Péče o mix australského ovčáka


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo lehký shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je budete brát na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

Jedná se o inteligentního psa, jehož trénink bude trochu náročný. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim dala vědět o jejich místě. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který miluje potěšení a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.

dobytek pes border kolie mix

Krmení mixu australského ovčáka

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Směs, jako je tato, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště dobrá pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Odkazy australského ovčáka

Aussie Rescue

Australský ovčák Furever

New Spirit 4 Aussie Rescue


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Australský ovčák Husky Mix

Boxer Husky Mix

Malamute Husky Mix

Rotvajler Husky Mix

Shiba Inu Husky Mix