Psi

Australský mix Kelpie Bohemian Shepherd Mix je smíšený plemenný pes, který vznikl z chovu australského Kelpie a českého ovčáka. Oba tito psi mohou být přátelští, ale osobnosti se liší, takže nikdy nevíte. Australská kelpie - někdy známá jako farmářský pes - je známá tím, že je přátelská, energická a inteligentní. Všichni psi potřebují správnou socializaci, což bude velkým faktorem při jejich interakci s ostatními. Jak vypadá a chová se toto smíšené plemeno? Je to spíš jako australská kelpie nebo český ovčák? To jsou otázky, které se pokusíme zodpovědět níže. Pokračujte ve čtení níže, abyste viděli obrázky, videa a dozvěděli se více o krásné australské směsi Kelpie Bohemian Shepherd Mix.

I když opravdu doporučujeme, abyste všechna zvířata získali pomocí záchrany, chápeme, že někteří lidé mohou projít chovatelem, aby získali své štěně australského Kelpie Bohemian Shepherd Mix. To znamená, že pokud mají na prodej nějaká štěňata australského Kelpie Bohemian Shepherd Mix.

Pokud máte zájem pomoci záchraně zvířat získat peníze, zahrajte si náš kvíz. Každá správná odpověď přispívá na krmení útulkových zvířat.Historie mixu australského Kelpie Bohemian Shepherd

Všechny hybridní nebo návrhářské psy je těžké dobře přečíst, protože pro ně není příliš historie. Chov konkrétních psů, jako je tento, se za posledních dvacet let stal běžným, i když jsem si jist, že toto smíšené plemeno našlo svůj podíl psů v útulku kvůli náhodnému chovu. Níže se blíže podíváme na historii obou mateřských plemen. Pokud hledáte chovatele nových návrhářských psů, dejte si pozor na Puppy Mills. Jedná se o místa, která hromadně produkují štěňata, konkrétně pro zisk a vůbec se o psy nestarají. Máte-li několik minut, podepište prosím naši petici za zastavení mlýnů na štěňata.Historie australské kelpie

Jak si lze představit, počátky australské kelpie začínají v Austrálii. Austrálie měla velké ovčí farmy a černé kolie byly dovezeny z Británie jako pastevecké psy v 19. století. Samozřejmě byli kříženi s jinými plemeny a více než pravděpodobnými divokými australskými dingoes. Výsledkem tohoto chovu byl vytrvalý a tvrdý pes, který dokázal v drsném podnebí pracovat nepřetržitě. Byli to nezávislí a inteligentní psi, které farmáři opravdu měli rádi. oceňoval je za jejich inteligenci a schopnost samostatně pracovat.

Toto křížení vytvořilo moderní australskou Kelpie, kterou dnes známe. Protože se stal populárnějším psem a byl známý svou pracovní schopností, byl později exportován do dalších zemí. Některé části Spojených států mají podobné podnebí jako Austrálie a přizpůsobily se dobře jako pracovní pes. Svou roli rozšířili z rančového pracovního psa na detekční práce, práci se služebními psy, terapii a sportovní výkon. Stále jsou skvělými farmáři a společníky.

Historie českého ovčáka

kokršpaněl shih tzu mix

Český ovčák je velmi staré plemeno psa. Předpokládá se, že vznikl ve čtrnáctém století v České republice. Stejně jako mnoho plemen psů byli původně chováni jako strážní psi. Postupem času se staly rozmanitějšími a byly používány jako pastevecký pes. Jedná se o docela vzácné plemeno psů, ale v té době se rychle staly populárními v této oblasti světa.
V 80. letech začal být Český ovčák stále populárnější a začal probíhat vědomější chov. Jsou to vzácné plemeno, ale jsou velmi dobrými pracovními psy, a proto se líbily mnoha lidem. Byli
Bohemian Shepherd byl v roce 2019 konečně uznán americkým Kennel Clubem (AKC).


Velikost a hmotnost australského kelpie Bohemian Shepherd

Australská kelpie
Výška: 15 - 20 palců na rameni
Hmotnost: 25 - 46 lb.
Životnost: 10 - 15 letČeský ovčák
Výška: 19 - 22 palců v rameni
Hmotnost: 35 - 55 lb.
Životnost: 9 - 13 let

zlatý retrívr anglický setr mix

Osobnost australského Kelpie Bohemian Shepherd Mix

Australská Kelpie a Český ovčák jsou známí tím, že jsou odvážní a ochranní. Australská kelpie je známá tím, že je dychtivá, ostražitá a loajální. Jsou to také velmi milující psi. Tento pes bude vyžadovat velmi silného a pevného majitele, který se ujistí, že je alfa a ne pes. Jsou opatrní, ale neohrožují cizí lidi a jsou láskyplní vůči rodině a dětem. Včasná socializace pomáhá postarat se o jakékoli špatné návyky, které by se mohly vyvinout. Dobře reaguje na pozitivní posílení, stejně jako všichni psi. Měla by být spíše něžná a ráda by s vámi trávila spoustu času. Neplánujte ji nechat na dlouhou dobu o samotě, protože se mu nebude dobře. Chce být s smečkou.


Zdraví mixu australského Kelpie Bohemian Shepherd

Všichni psi mají potenciál vyvinout genetické zdravotní problémy, protože všechna plemena jsou na některé věci náchylnější než ostatní. Jedna pozitivní věc při získávání štěněte je, že se mu můžete co nejvíce vyhnout. Chovatel by měl absolutně nabídnout záruku zdraví štěňat. Pokud to neudělají, pak už nehledejte a vůbec toho chovatele neuvažujte. Renomovaný chovatel bude upřímný a otevřený ohledně zdravotních problémů u plemene a jejich výskytu. Zjevně doporučujeme, abyste hledali renomovanou záchranu zvířat ve vaší oblasti a našli své nové smíšené plemeno. Zdravotní prověrky dokazují, že pes byl testován a očištěn od konkrétního stavu.

Australská kelpie smíchaná s českým ovčákem může být náchylná k dysplázii kloubů, k luxaci patel, kryptorchismu a cerebelární abiotrofii.

Všimněte si, že se jedná pouze o běžné problémy u obou plemen.


Péče o mix australského Kelpie Bohemian Shepherd


Jaké jsou požadavky na péči?

I když toto plemeno znáte, někdy je těžké určit, zda to bude těžký shedder nebo light shedder. Ať tak či onak, připravte se na investice do dobrého vakua, pokud chcete udržovat čisté podlahy! Dopřejte jim koupel podle potřeby, ale ne natolik, abyste jim vysušili pokožku.

Jaké jsou požadavky na cvičení?

Plánujte, že je vezmete na extrémně dlouhé procházky a túry, abyste udrželi jejich energetickou hladinu na nízké úrovni. Tato směs bude pravděpodobně mít vysokou energetickou hladinu. Toto cvičení jim zabrání v ničení. Unavený pes je dobrý pes. Unavený pes je dobrý pes. Nikdy svého psa nepřivazujte ven - to je nelidské a nespravedlivé k němu.

Jaké jsou požadavky na školení?

mix labradorů shiba inu

Jedná se o inteligentního psa, který bude trochu náročný na výcvik. Budou chtít zaujmout pozici alfa a potřebovat někoho s pevnou a silnou rukou, která by jim mohla dát najevo své místo. Nejlepší věc, kterou můžete udělat, je rozdělit relace na kratší denní relace, aby byla jejich pozornost vyšší. Mohlo by to mít kořist a být připraveno k běhu a pronásledování malé kořisti, ale pokud je správně zacházeno, může to být spravováno. Všichni psi nejlépe reagují na pozitivní posílení. Když se jí daří, nezapomeňte ji pochválit. Je to inteligentní pes, který rád potěší a miluje fyzickou výzvu. Čím více cvičí, tím snáze trénuje. Správná socializace je nezbytná pro všechny psy a štěňata. Ujistěte se, že jste ji vzali do parku a denní psí péče, abyste ji dostali kolem co nejvíce lidí a psů.


Krmení mixu australského kelpie českého ovčáka

„Mnohokrát se strava provádí na psa. Každý z nich je jedinečný a má odlišné stravovací požadavky. Většina psů v USA má nadváhu. Taková směs, která je náchylná k dysplazii kyčlí a loktů, by měla být co nejdříve na rybím oleji a doplňcích glukosaminu a chondroitinu. Dobrá strava, na kterou byste se měli zaměřit, je strava Raw Food. Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí.

Překrmování jakéhokoli psa není dobrý nápad, protože to může skutečně zhoršit zdravotní problémy, jako je dysplazie loktů a kyčlí.

Dobrá strava, na kterou se podívám, je Surová strava . Surová strava bude obzvláště vhodná pro vlčí pozadí. “Australské odkazy Kelpie

Záchrana australského Kelpie

Záchrana australského Kelpie

Záchrana raketového psa


Odkazy na další plemena, která by vás mohla zajímat

Australský ovčák Husky Mix

Boxer Husky Mix

Malamute Husky Mix

Rotvajler Husky Mix

Shiba Inu Husky Mix